Connect with us

aktuality

Vsetínské kulturní léto nabídne pestrou směs programů

Publikováno

I letos se mohou Vsetíňané, ale i návštěvníci našeho města, těšit na tradiční sérii programů pod širým nebem nazvanou Vsetínské kulturní léto. To nabídne devět koncertů rozmanitých žánrů a sedm filmových projekcí. Pódium na Dolním náměstí ožije muzikou tradičně ve čtvrtky od 19 hodin, a to už 15. června. Počínaje červencem bude po koncertech vždy následovat letní kino, a to od 21.30 hodin. Pořadatelem Vsetínského kulturního léta je Dům kultury (DK) Vsetín za finanční podpory města.
Vsetínské kulturní léto nabídne pestrou směs programů
„Cyklus venkovních koncertů letos začne ve druhé polovině června a v dramaturgii se objeví kromě regionálních hudebních uskupení také jedno zahraniční. V prázdninových měsících se pak přidá i oblíbené letní kino,“ přiblížil místostarosta pro oblast kultury Pavel Bartoň. První koncert, který zahájí novou sezonu Vsetínského kulturního léta, proběhne 15. června a ujme se ho britské bluesrockové trio The Zac Schulze Gang.
„Program Vsetínského kulturního léta je složen z různých hudebních žánrů tak, aby si každý mohl vybrat to své – od folkrocku, folkloru a country přes pop až po bluesrock,“ upřesnil produkční DK Zdeněk Holoubek. V průběhu léta se můžeme těšit na skupiny Karpatrio (22. 6.), Já, Kubo a Band (29. 6.), Vsacan (13. 7.), Dazed and Confuzed (20. 7.), Gympleři (27. 7.), James Harries (3. 8.), Tokyo (10. 8.) a Docela (31. 8). Součástí programu bude také pozvánka na folklorní Liptálské slavnosti, a to ve čtvrtek 24. srpna od 16 hodin v Panské zahradě.
Dramaturgie letos nově počítá i s „mokrou“ variantou koncertů. „V případě nepřízně počasí, zahrnující již odpolední čas během přípravy akce, proběhnou koncerty v malém sále Domu kultury,“ uvedl Holoubek. Informaci, kde se v takovém případě koncert uskuteční, se veřejnost dozví v den konání akce nejpozději v 17 hodin na sociálních sítích DK a informačních cedulích na Dolním náměstí.
Informace o konání Letního kina bude zveřejněna vždy nejpozději v 19 hodin. „Věříme však, že se koncerty i projekce uskuteční podle plánu v letní náladě pod širým nebem na Dolním náměstí,“ dodal závěrem Zdeněk Holoubek.
Po koncertech bude následovat promítání následujících filmů: 13. 7. Přání k narozeninám, 20. 7: Vyšehrad: Fylm, 27. 7.: Asterix a Obelix: Říše středu, 3. 8.: Velká premiéra, 10. 8.: Za vším hledej ženu, 24. 8.: Piagry a 31. 8.: Grand Prix.

NEJČSTENĚJŠÍ