Connect with us

aktuality

Vsetínská radnice plánuje letos rekonstruovat dvacet bytů v domech zvláštního určení

Publikováno

V březnu by měly ve Vsetíně začít práce na rekonstrukci dvaceti bytů zvláštního určení Pod Žamboškou na Rybníkách a na ulici Generála Klapálka na Ohradě.
V domech č. p. 1579 a 1580 Pod Žamboškou město Vsetín provádí rekonstrukce bytů průběžně již od roku 2018. Do současnosti se dotkly 29 bytových jednotek.
„V březnu bychom chtěli zahájit rekonstrukci celkem osmi bytů 1 + kk v domě číslo popisné 1580. O dva měsíce později by ve stejném domě měly přijít na řadu ještě tři byty 2 + kk a v sousedním domě číslo popisné 1579 pak jeden byt 2 + kk,“ popsal situaci vsetínský starosta Jiří Růžička.
Rekonstrukci bytového fondu plánuje radnice počínaje březnem také v domě č. p. 1846 na ulici Generála Klapálka. V tomto případě se stavební úpravy dotknou osmi jednopokojových jednotek.
Rekonstrukce v domech zvláštního určení spočívají ve vybourání starého bytového jádra, podlah, původní kuchyňské linky, vany a WC. Následuje vyzdění nových příček, nanesení omítek a obkladů, montáž nových rozvodů vody, elektroinstalace a vzduchotechniky, položení podlah včetně krytin a také instalace nové kuchyňské linky, sprchového koutu či WC.
Na letošní rok naplánovaná rekonstrukce celkem 20 bytů v domech zvláštního určení si vyžádá z městského rozpočtu 11 milionů korun.

NEJČSTENĚJŠÍ