Connect with us

aktuality

Vsetínská nemocnice připravuje velkokapacitní očkovací místo

Publikováno

V následujících měsících se počet dodaných očkovacích dávek bude poměrně razantně navyšovat. Protože kapacita stávajícího očkovacího místa ve Vsetínské nemocnici je už nyní naplněna, připravuje nemocnice jeho přemístění do víceúčelové sportovní haly Na Lapači. Nový provoz bude zahájen 6.dubna 2021 a jeho kapacita je nastavena až na tisíc očkovacích dávek denně

Od počátku ledna bylo ve Vsetínské nemocnici aplikováno sedm tisíc očkovacích dávek. „Další tři tisíce jsme rozvezli praktickým lékařům v celém okrese. Aktuálně každý pracovní den očkujeme v nemocnici přes dvě stě klientů a tento počet už ve stávajících prostorách není možné navýšit,“ uvedla ředitelka Vsetínské nemocnice Ing. Věra Prousková s tím, že centrum v nových prostorách bude mít až čtyřnásobnou kapacitu.

Dalším důvodem pro přemístění očkovacího místa je kapacita parkování. „Návštěvníci očkovacího centra budou využívat rozsáhlé parkoviště u sousedního zimního stadionu, navíc budou k dispozici  i vyznačená parkovací místa v ulici Na Lapači. Příjezd přímo ke vstupu do haly bude možný jen pro hendikepované osoby, “ sdělil provozní náměstek Vsetínské nemocnice Ing. Ladislav Kašpar.

Registrace k  očkování se nemění, nadále je zajištěno prostřednictvím CENTRÁLNÍHO REGISTRAČNÍHO SYSTÉMU Ministerstva zdravotnictví ČR https://crs.uzis.cz/, odkaz je k dispozici i na webu Vsetínské nemocnice. K očkování budou lidé přicházet v termínu, který jim rezervační systém určí. Potřebovat budou průkaz totožnosti (občanský průkaz, cestovní pas) a  průkaz zdravotního pojištění.

NEJČSTENĚJŠÍ