Connect with us

aktuality

Vsetín: Provozovatel galerie mění podmínky v podzemním parkovišti, město nesouhlasí

Publikováno

Na vsetínskou radnici se obrátil provozovatel podzemního parkoviště pod Smetanovou obchodní galerií, firma Valatrans, s informací o způsobu řešení ztráty za jeho provoz. Ta činila za rok 2022 více než 1,9 milionu korun. Snížení ztráty by mělo přinést zkrácení doby bezplatného parkování ze 45 minut na 30 a dále úprava systému víkendového parkování, které bylo dosud bezplatné. Řidiči by zde nově měli parkovat zdarma pouze 4 hodiny. Radní města Vsetína se zkrácením bezplatného stání na 30 minut nesouhlasí, naopak navrhují upravit podmínky víkendového parkování.

Provoz podzemního parkoviště, který zahrnuje náklady na hlídací službu, úklid a také například energie, stojí ročně 3 389 957,15 Kč. Na poplatcích za parkování se za rok 2022 vybralo 1 429 214,68 Kč. Ztráty sanují majitelé parkoviště dle vlastnických podílů, tedy ze dvou třetin firma Valatrans a z jedné třetiny město Vsetín.

I přesto, že připravované změny by ztrátu města pravděpodobně snížily, radní jsou proti nim. Rada města Vsetín nesouhlasí se zkrácením bezplatného parkování na půl hodiny, naopak chce, aby došlo ke sjednocení podmínek na všech parkovištích ve městě, kde je zpoplatněn čas parkování od 8 do 18 hodin. Znamená to, že v sobotu dopoledne by měly platit i v podzemním parkovišti stejné podmínky jako na ostatních parkovištích, což by znamenalo placení parkovného od 8 do 12 hodin. První tři čtvrtě hodiny by však mělo zůstat zdarma,“ uvedl starosta Jiří Čunek (KDU-ČSL) s tím, že o provozu a cenách parkovného bude město s provozovatelem parkoviště dále jednat.

NEJČSTENĚJŠÍ