Connect with us

aktuality

Vsetín přivítá v pondělí na Lapači Jihlavu

Publikováno

Jihlavu aktuálně najdeme v tabulce na 7. místě, situace ve středu tabulky je opravdu těsná, vždyť šestý Sokolov a osmý Zlín mají s Duklou shodný bodový zisk, dělí je zatím pouze rozdíly ve skóre. Tým trenéra Viktora Ujčíka by pro upevnění v elitní šestce potřeboval stabilizovat výkonnost, v posledních duelech totiž většinou Jihlava střídá vyhrané zápasy s prohranými, před pauzou se ale podařilo Dukle zvítězit dvakrát za sebou, když si poradila s Frýdkem-Místkem 4:1 a v přestřelce po prodloužení udolala Kolín 5:4.

Dukle zatím schází výraznější produktivita, vedoucí muž kanadského bodování v Jihlavě Tomáš Čachotský je až na 19. místě v rámci soutěže. Jihlavský tahoun však i přes pokročilý hokejový věk nadále získává nejvíce prostoru na ledě, průměrně odehraje za jedno utkání 20 minut a trenérům se odměnil 10 trefami a 11 asistencemi. Jihlavu pak táhne také Tomáš Havránek, který obstaral 6 branek a na dalších 13 asistoval. Povedený ročník zatím prožívá také Richard Cachnín (7+6). Více produktivity se pak určitě očekává od Otakara Šika (5+7).

Z obránců umí branky soupeřů ohrozit lotyšský reprezentant Patriks Ozols (2+9). Na rovných 10 kanadských bodů pak dosáhl odchovanec klubu a další jihlavská stálice Filip Dundáček (4+6). Dukla se tradičně prezentuje kvalitní defenzívou, na tom má samozřejmě podíl také brankář Adam Beran, který se ve statistice průměru obdržených branek řadí mezi nejlepší brankáře Chance ligy, inkasoval ve 23 duelech průměrně 2.12 branek, úspěšnost zákroků drží nad hodnotou 92 %.

V čem je ale Jihlava určitě žalostná, je hra v přesilových hrách. Od poslední konfrontace se Vsetínem Jihlava sice využila 9 přesilových her, ale hodnota její úspěšností je suverénně nejnižší z celé soutěže a to pouhých 9.43 %. Bude mít tento jihlavský nedostatek vliv i na pondělní utkání?

VSETÍN BUDE CHVÍLI BEZ KAPITÁNA

Vsetínský tým před reprezentační přestávkou předvedl vysokou produktivitu, když v posledních pěti duelech nasázel do branek soupeřů 28 puků a bodově na prázdno vyšel pouze jednou. Záživné bylo pro fanoušky poslední utkání s Litoměřicemi, které na Lapači nabídlo hned 13 branek a osmkrát se radoval domácí tým. Valaši využili proti Litoměřicím hned 4 přesilové hry a momentálně jsou nejlepším týmem v početních výhodách, když hranici úspěšnosti vyšponovali na 23.08 %, v pondělí tak bude zajímavé sledovat konfrontaci nejlepší přesilovky s tou nejhorší.

Na rozdíl od Jihlavy si na Valašsku nemohou stěžovat na produktivitu. Pouze Poruba a Vsetín dokázaly překonat hranici 100 vstřelených branek a v produktivitě hráčů soutěže najdeme v první desítce hned tři vsetínské zástupce. Dle očekávání tým táhne kapitán Erik Hrňa (13+15). Jenže v nejbližších týdnech bude Hrňa trenérům chybět, neboť během reprezentační přestávky se musel podrobit operaci menisku. Pouze o jeden kanadský bod méně má Luboš Rob, který v duelu s Litoměřicemi zaznamenal svou 100. branku v dresu Vsetína. Roli týmového tahouna pak i v letošní sezoně naplňuje Robův parťák z prvního útoku Vít Jonák (10+16).

Nabízí se také zamýšlení nad marodkou v defenzivních řadách. Vůbec poprvé v sezoně proti Litoměřicím nenastoupil jeden z nejproduktivnějších zadáků soutěže Robin Staněk, ale jeho absence by neměla být dlouhodobá. Zároveň by se už také mělo blížit období, kdy vsetínský dres poprvé v základní části obleče obránce Jakub Teper. Nejistota pondělního startu ale stále panuje u Markuse Koja a Toma Ondračky.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY:

4. KOLO: JIHLAVA – VSETÍN 5:6P 

17. KOLO: VSETÍN – JIHLAVA 2:1

První letošní konfrontace přinesla na Vysočině divokou přestřelku se šťastnějším koncem pro valašský tým, který ve 3. třetině smazal dvoubrankové manko a v prodloužení o bonusovém bodu rozhodl Tomáš Jandus. Odveta na Lapači už připomínala tradiční těsné bitvy mezi těmito atraktivními soupeři, Vsetín znovu zápas otočil ve svůj prospěch. V obou utkáních se brankově prosadil bývalý vsetínský útočník Jan Berger, ale ten už působiště změnil, a v pondělí tak proti Vsetínu už nenastoupí. Za Vsetín pak proti Jihlavě letos dvakrát do černého mířil Vít Jonák, budou se zelenožlutí radovat i na začátku předvánočního týdne?

SESTAVY V POSLEDNÍM KOLE:

Jihlava: Beran – Ozols, Bilčík, Chvátal, Dundáček, Kočí, Kolář (A), Vala – Cachnín, Bartoš, Čachotský (C) – Jelínek, Havránek, Harkabus (A) – Burkov, Kuprijanov, Štefančík – Brož, Menšík, Pořízek.

Vsetín: Žukov – Larsen, Hryciow, Smetana (A), Hamřík, Ďurkáč, Š. Jenáček – Rob (A), Klhůfek, Jonák – Hrňa (C), Bērziņš, Holec – Jandus, Kern, Hořanský – Š. Bláha, Dědek, Kubiš.

NEJČSTENĚJŠÍ