Connect with us

aktuality

Vsetín před repre pauzou nestačil na Jihlavu

Publikováno

Sobotní repríza loňského finále Chance ligy mezi Vsetínem a Jihlavou začala lépe pro domácí. Ti šli po Přikrylově trefě do vedení, Dukla ovšem dvěma góly ve druhé třetině utkání otočila. Ačkoliv si Valaši vytvořili řadu šancí a zaměstnali hostujícího brankáře Berana mnoha střeleckými pokusy, vyrovnat se jim už nepodařilo. Tři body tak v sobotu na Lapači sebral tým z Vysočiny.

CHANCE LIGA – 19.KOLO SO 5.11.17:00
VHK ROBE VSETÍN
HC DUKLA JIHLAVA
1:2(1:0, 0:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 8. Přikryl (Rob) – 36. Miškář (A. Dvořák), 40. Harkabus (Šik). Rozhodčí: Zubzanda, Cabák – Kráľ, Maňák. Vyloučení: 5:4, navíc Říha (VSE) 5 minut + trest do konce utkání za faul kolenem. Využití: 0:1. V oslabení: 0:1. Střely na branku: 30:22. Diváci: 3 090.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Kajínek, Říha, Ondračka, O. Němec, Smetana (A), Jenáček, Voženílek – Jonák (C), Přikryl, Rob – Hořanský, Lichanec, Berger – Sihvonen, Klhůfek, Klímek – Š. Bláha, Berzinš, Vítek (A).
HC Dukla Jihlava: Beran – Dundáček, Bilčík, D. Kolář, A. Dvořák, M. Jáchym, F. Kočí, Haman – Jungwirth, Skořepa (C), Šik – Harkabus (A), Miškář, Fronk – Beránek, Pořízek, Křehlík – Cachnín, Juda, V. Brož.

Úvodní dvacetiminutovka přinesla velký tlak Valachů, kteří permanentně zaměstnávali hostujícího gólmana Berana. První velkou šanci měl na hokejce Sihvonen, jenž se před brankovištěm zorientoval ze všech hráčů nejlépe, ale pod tlakem nedokázal kotouč propasírovat na brankovou čáru. Co se nepodařilo jemu, dokonal Roman Přikryl. Ten po Robě pokusu vracel puk před Berana tak šikovně, až si jej strážce hostující svatyně nešťastně tečoval za svá záda – 1:0.

Valaši mohli vedení navýšit v následné přesilovce, vypracovali si řadu šancí, ovšem žádná úspěchem neskončila. Nejblíže ke vstřelení gólu měl Němec, tváří v tvář Beranovi ovšem poslal kotouč mimo. Jihlavský gólman se následně zaskvěl proti Robovi, jehož projektil zlikvidoval lahůdkově lapačkou. Domácí měli skutečně navrch, zdobil je dobrý pohyb a vyhrávali osobní souboje. Hosté zahrozili až v závěru třetiny v početní výhodě, kdy se prudkou střelou prezentoval Skořepa, ovšem Žukov svůj tým podržel.

Dukla si souvislý tlak v útočném pásmu vypracovala až kolem 28. minuty. Ani jeden střelecký pokus Jihlavských si však cestu mezi tři tyče nenašel. Na druhé straně zahrozili z protiútoku domácí. Rob dobruslil kotouč, zpoza branky hledal Jonáka, ten však tísněn obranou zakončil nepřesně. Obrovskou šanci měl Miškář, jenž orazítkoval tyčku Žukovovy klece. Když Vsetínští následně přečkali pětiminutové oslabení, zdálo se, že i po čtyřiceti minutách budou mít ke třem bodům blíže.

Jenže pak Jihlava dvakrát udeřila. Patrik Miškář nabral rychlost podél pravého mantinelu, přebruslil bránícího útočníka a dostal se do samostatného úniku, který proměnil přesnou střelou pod vyrážečku – 1:1. Necelé dvě vteřiny před druhou sirénou pak Ujčíkovi svěřenci zužitkovali dvojnásobnou přesilovku. Šik nabil na levý kruh Tomáši Hakabusovi, ten dělovkou z první překonal přesouvajícího se Žukova a otočil skóre ve prospěch hostů.

Vsetín nastoupil do třetího dějství s cílem zlepšit efektivitu v zakončení, to se mu ovšem dlouho nedařilo. Jihlava navíc mohla pojistit vedení, když bylo proti domácím nařízeno trestné střílení. Zkušený Skořepa však tentokrát na Žukova nevyzrál. Drama na Lapači vrcholilo, Klhůfek ve slibné příležitosti nastřelil tyčku Beranovy brány. Domácí se hnali za vyrovnáním, ale čas hrál proti nim. Dukla nakonec těsný náskok uhájila a odvezla si z Lapače tři body za výhru 2:1.

NEJČSTENĚJŠÍ