Vsetín podpořil nový plastový povrch hokejbalového hřiště - Valašské zprávy
Connect with us

aktuality

Vsetín podpořil nový plastový povrch hokejbalového hřiště

Ondřej Filák

Publikováno

Foto: město Vsetín - tiskové oddělení

Vsetínské hokejbalové hřiště za průmyslovkou získalo moderní plastový povrch, který nahradil dosluhující asfalt. Instalaci zajistili členové klubu a město projekt podpořilo částkou 250 tisíc korun.




Hokejbalové hřiště za Střední průmyslovou školou strojnickou prošlo výraznou modernizací. Původní asfaltový povrch, který už nevyhovoval současným požadavkům na bezpečnost a kvalitu hry, nahradil nový plastový povrch. Jeho pořízení financovalo město Vsetín částkou 250 000 korun.

Podle starosty Jiřího Čunka (KDU-ČSL) přišla iniciativa přímo od členů Hokejbalového klubu Vsetín. „Všechno kolem pořízení, dopravy i samotné instalace si sami odpracovali. Takovou aktivitu jsme rádi podpořili. Věřím, že modernizované hřiště bude hokejbalistům dobře sloužit a přivede k tomuto sportu spoustu dětí,“ uvedl starosta.

Město financovalo bezpečný plastový povrch pro hokejbalové hřiště.

Město financovalo bezpečný plastový povrch pro hokejbalové hřiště.

Hřiště vzniklo v závěru minulého století a tehdy se běžně používal asfalt. Dnes je ale trend jasný – drtivá většina klubů přešla na plastové povrchy, které jsou bezpečnější, šetrnější ke zdraví hráčů i jejich výstroji a zároveň umožňují rychlejší a přesnější hru. Vsetín byl jedním z posledních klubů v republice, který ještě asfalt používal.

Podle trenéra mládeže Tomáše Lazárka sehrála klíčovou roli nabídka z Dobřan. „Tamní klub získal od výrobce nově vyvinutý povrch za výhodných podmínek a ten stávající nám nabídli k odkoupení. Byl používán jen šest let a v hale, takže jej výrazně neovlivnilo počasí. Byla to skvělá příležitost,“ řekl. Dodal, že bez finanční podpory města by změna nebyla možná.

Vsetínský hokejbalový klub se dnes soustředí především na práci s mládeží. Do budoucna by však rád obnovil i mužský tým. Klub má dlouhou historii úspěchů – mládežnické týmy patřily k nejlepším v republice a vychovaly i reprezentanty, kteří se podíleli na světových titulech.

Zdroj obsahu: město Vsetín - tiskové oddělení
  • boxíky

SOUVISEJÍCÍ

Hasiči v neděli vyjížděli ke třem nehodám bez zranění

Vsetín chystá Veselé vánoční hody plné hudby a vůní

Vsetín chystá Veselé vánoční hody plné hudby a vůní

NEJČSTENĚJŠÍ