Connect with us

aktuality

Vsetín: Olympijský běh absolvovaly dvě stovky sportovců

Publikováno

Ve středu 22. června odpoledne se podařilo naplnit olympijskou ideu: „Různí běžci, různá místa, jedna myšlenka“. Bezmála 200 běžců se přidalo k tisícům dalších po celém Česku a ze vsetínské Panské zahrady vyběhlo na trasy T-Mobile Olympijského běhu.
Olympijský běh absolvovaly dvě stovky sportovců
Záštitu nad organizací T-Mobile Olympijského běhu převzali pořadatelé z domácího spolku Valachiarun společně se Skupinou přátel lehkého šlapání. V Panské zahradě připravili zázemí pro závodníky a v 15 hodin začali vydávat startovní čísla.
„Připraveny byly trasy pro děti, které běžely 300, 600, respektive 900 metrů podle ročníku narození. Velmi oblíbená je kategorie BABY běhů, letos určená pro děti narozené v letech 2018 – 2020,“ řekl pořadatel závodu Libor Procházka a dodal: „Tentokrát se v této kategorii pod startovní oblouk postavilo v doprovodu rodičů 20 dětí.“ Celkově bylo do dětských soutěží přihlášeno 140 dětí ve věku od jednoho do 15 let, které si odnesly originální perníkovou medaili.
Před startem hlavního pětikilometrového závodu pořadatelé „naladili“ Český rozhlas – Radiožurnál, prostřednictvím kterého byl přesně v 18 hodin odstartován běh ve všech městech najednou. „Trasa vedla z parku po cyklostezce směr Lázky a přes ´houpací most´ zpět,“ uvedl další z pořadatelů Martin Janíček.
Tento závod byl soutěžní a oceněni byli tři nejrychlejší muži a ženy v kategoriích do 40 let, do 55 let a nad 55 let.
 Nejrychlejším mužem byl Zdeněk Galda s časem 17:40 minuty a mezi ženami Jarmila Podešvová 22:14 minuty.
Součástí programu byla také výzva základní školy Rokytnice o nejpočetnější běžecký tým vsetínských škol, ve které také bezkonkurečně vyhrála.
Další akcí, kterou pořadatelé připravují, jsou tradiční podzimní závody pro celou rodinu Valachiarun. Ty letos proběhnu již počtrnácté, a to v sobotu 1. října.