Connect with us

aktuality

Vsetín: Okolí Bunkru je nově pod dohledem kamer strážníků

Publikováno

Kamerový systém městské policie se rozrostl o další dvě kamery. Sledují prostranství před klubem Bunkr na Ohradě a část sídliště. Město si od monitoringu této lokality slibuje možnost rychlejšího zásahu při rušení nočního klidu, na který si obyvatelé této části Ohrady opakovaně stěžují.
Poté, co se provozovatel klubu Hexagon, který fungoval v podzemí hotelu Vsacan, přestěhoval z centra města do prostor Bunkru na Ohradě, začaly se množit stížnosti obyvatel sídliště na hlučné návštěvníky postávající a kouřící ve večerních a nočních hodinách před vstupem do klubu. Často také posedávali na lavičkách v blízkém okolí, konzumovali alkohol, znečisťovali veřejné prostranství lahvemi či močením.
 Výjimkou nebyly ani potyčky na prostranství před klubem. „I přesto, že jsme prováděli v této lokalitě zvýšenou hlídkovou činnost, situace nepřinesla kýžené zlepšení. Při příjezdu hlídky se situace uklidnila, ale po jejím odjezdu se hluk znovu stupňoval,“ uvedl ředitel městské policie Patrik Pecina a dodal, že problémy byly pouze před objektem samotným, nikoli uvnitř. Při opakovaných kontrolách v klubu nebyly zjištěny žádné problémy například s naléváním alkoholu nezletilým. Ti jej spíše konzumovali venku. „Rozhodli jsme se proto po dohodě s vedením města a majitelem objektu rozšířit městský kamerový systém o dvě kamery umístěné na střeše budovy, které snímají prostor před klubem a také část sídliště směrem k hřišti,“ řekl dále Pecina s tím, že jde o jednu otočnou a jednu pevnou kameru, jejichž obraz je přenášen na služebnu městské policie. Náklady na pořízení kamer, instalaci a propojení se služebnou strážníků dosáhly 165 tisíc korun. „Můžeme tedy tuto lokalitu monitorovat a v případě potřeby zasáhnout,“ řekl dále Pecina.
Už v loňském roce se monitorovací systém městské policie dočkal rozšíření o kameru umístěnou na sportovní hale Na Lapači, z níž snímá prostor kolem skateparku. Nové dvě kamery na Ohradě zaokrouhlí jejich celkový počet na padesát. V nejbližší době však přibydou další dvě, a to na víceúčelovém areálu na Horní Jasence, kde budou snímat nejen samotné hřiště či garáž jednotky dobrovolných hasičů, ale i okolí azylového domu ELIM.

NEJČSTENĚJŠÍ