Connect with us

aktuality

Vsetín ocenil dárce krve za rok 2020

Publikováno

Město Vsetín každoročně oceňuje své občany, kteří pravidelně darují krev a dosáhli významného počtu odběrů. V loňském roce se kvůli pandemii koronaviru slavnostní poděkování nekonalo, proto proběhlo v náhradním termínu- v pondělí 18. září, kdy zasloužilé dárce za rok 2020 ocenil v malém sále domu kultury starosta Jiří Růžička.

„Jsem moc rád, že jste přijali naše pozvání, kterým vám chce za vaši nezištnou a pravidelnou činnost poděkovat nejen město Vsetín, ale i já osobně. V dnešní době není zvykem něco nezištně darovat. Vy darujete to nejcennější-svoji krev, kterou nelze ničím nahradit. Za to vám patří velká poklona,“ sdělil přítomným starosta Jiří Růžička.
Jako poděkování získali dárci od města mimo jiné vstupenky do kina a městských lázní, a také pamětní list od vsetínské výtvarnice Boženy Spáčilové.
Slavnostní předání provázel jako vždy kulturní program, který obstarali pedagogové a žáci Základní umělecké školy Vsetín.
V roce 2020 získalo Stříbrnou plaketu za 20 odběrů celkem 23 dárců: Tomáš Běhal, Zbyněk Galda, Andrea Galdová, Leona Havranová, Mykhailo Havrysh, Jan Janiš, David Jurečka, Ján Kasanický, David Kovalčík, Petra Kovalčíková, Marie Kučerová, Jakub Lušovský, Lenka Matyášová, Lenka Molková, Michal Oth, Petr Pírek, Marek Proksa, Daniel Rigo, Jan Spurný, Miroslav Šťastný, Lukáš Vachala, Michaela Valová, Michal Zádilský.
    
Zlatou plaketu za 40 odběrů získalo 12 dárců:
Radka Dančáková, Lubomír Kováčik, Radim Kovaříček, Andrea Matochová, Martin Mikulenka, Mikuš David, Jan Novosad, Vladimír Olejník, Eva Ondruchová, Jakub Stříteský, Jiří Šrom, Pavel Zadražil
Zlatý kříž 3. třídy za 80 odběrů získala Anastázie Čapáková
Zlatý kříž 2. třídy za 120 odběrů získali Roman Kutěj a Svatopluk Šimara
Dárci krve, kteří obdrželi pozvánku na slavnostní odpoledne, ale nemohli se dostavit, si mohou vyzvednout dárky na odboru školství a kultury, v kanceláři číslo 803 v 8. patře městského úřadu na Svárově (tel.: 571 491 332).

NEJČSTENĚJŠÍ