Connect with us

aktuality

Vsetín obnovil čtyři autobusové zastávky

Publikováno

5Město Vsetín nechalo v loňském roce provést obnovu čtyř autobusových zastávek. Náklady na realizaci dosáhly částky 900 tisíc korun.

Radnice provedla předloni pasportizaci všech 78 autobusových zastávek ve vlastnictví města. Na základě výsledků plánuje v následujících letech jejich postupnou obnovu. „Cílem je přitom nejen vytvoření moderního prostoru pro čekání na autobusové spoje, ale v případě některých zastávek také dosažení jejich bezbariérovosti,“ doplnil starosta Jiří Růžička s tím, že v roce 2021 prošly obnovou zastávky Pod Babykou na Jasence (na snímku), dále pak v Luhu I a Luhu III ve směru do centra města, a v Luhu II ve směru do Jasenic.
„Zakázku prováděly Technické služby města Vsetína po etapách od závěru jara až do úvodu zimního období. Začaly vytyčením inženýrských sítí, aby nové přístřešky byly umístěny mimo jejich linie. Následovaly bourací práce, stavební úpravy daného prostoru a poté samotná instalace nových přístřešků včetně mobiliáře a označníků,“ přiblížila majetková správkyně komunikací radnice Renáta Medvecká.
V obnově autobusových zastávek hodlá radnice v dalších letech pokračovat. Letos by měla proběhnout úprava obou zastávek Jasenice, technické služby, které budou součástí celkové přestavby křižovatky ulic Jasenická a Zbrojovácká, včetně zřízení bezpečného přechodu pro chodce. „Projekčně budeme současně připravovat obnovu zastávek Trávníky-mateřská škola na trase ve směru do centra, Vsetín-Ohrada na ulici Generála Klapálka směrem ven ze Vsetína a Jasenice-Climax ve směru do centra. K jejich samotným úpravám bychom chtěli přistoupit ještě v letošním, případně v příštím roce,“ uzavřel starosta Růžička.

NEJČSTENĚJŠÍ