Connect with us

aktuality

Vsetín: Nadjezd na Bobrkách bude uzavřen. Město zřídí kyvadlovou autobusovou dopravu

Publikováno

Komunikace „stará cesta“ č. III/05736 na Bobrkách se dočká rekonstrukce. Ta započne už v úterý 7. července a vyžádá si kompletní uzávěru této silnice, s čímž budou souviset objížďky. Dojde také ke změně v organizaci MHD a příměstské autobusové dopravy. Cestující by se měli obrnit trpělivostí, protože uzávěra potrvá rok a čtvrt do října roku 2021.

Součástí 375 metrů dlouhého opravovaného úseku je i železniční nadjezd. Co se týká zastávek na silnici III/05736 směrem na Bobrky, ty budou autobusy MHD linky číslo 3 a příměstské dopravy vynechávat. Obslouženy však budou speciálně zřízenou dočasnou linkou číslo 800. Spoje na ní budou kyvadlově pendlovat od autobusového nádraží, přes Dolní náměstí až na Bobrky a zpátky.

Spoje do Semetína pojedou ze zastávky Vsetín, náměstí po objízdné trase, která vede po silnici I/57 přímo do zastávky Vsetín, Bobrky, autoservis (ta zůstává na současném místě). Pro spoje ze Semetína bude zastávka Vsetín, Bobrky, autoservis po dobu uzavírky přesunuta na souběžnou komunikaci se silnicí I/57 do míst před odbočkou k čerpací stanici Bobrky.

NEJČSTENĚJŠÍ