Connect with us

aktuality

Vsetín: Lávka u průmyslovky projde obnovou. Práce začnou příští týden

Publikováno

Necelých 20 milionů korun bez DPH investuje město ze svého rozpočtu do obnovy lávky pro pěší a cyklisty přes Vsetínskou Bečvu u střední průmyslové školy strojnické. K předání staveniště dojde v pondělí 11. dubna. Po dobu rekonstrukce bude lávka uzavřena.

Zmíněná lávka se již delší dobu nachází v nevyhovujícím technickém stavu, kvůli němuž musela být například uzavřena i dvě přístupová schodiště na ni – jedno ve směru od Kolonky, druhé ve směru od průmyslovky, respektive od koupaliště. „Nedobrou kondici lávky, pocházející z roku 1970, potvrdily odborné mostní prohlídky. Projektant nastínil několik možností řešení. Ve hře byla rekonstrukce, ale i demolice s následnou stavbou nového mostu. Nakonec jsme se v souladu s názorem statiků rozhodli pro zachování stávající lávky a její obnovu,“ řekl starosta Jiří Růžička s tím, že v loňském roce proběhly projekční práce.
Ty stavební, které budou prováděny převážně za úplné uzávěry, by měly skončit na přelomu listopadu a prosince letošního roku. Realizuje je na základě výsledků veřejné soutěže místní společnost TM Stav. „Rozděleny budou na tři ucelené části, a to obnovu předmostí u průmyslovky, předmostí ze strany od Kolonky a obnovu tělesa samotné lávky,“ přiblížil starosta.
V rámci obou uvedených předmostí zhotovitel provede obnovu schodišť, zábradlí, přilehlých chodníků a nájezdových ramp při zachování jejich tvaru. V případě lávky projde úpravami celá její 60 metrů dlouhá konstrukce včetně zábradlí. Instalováno na ní bude také nové osvětlení.

NEJČSTENĚJŠÍ