Connect with us

aktuality

Vsetín: Kontejnery na zelený odpad míří do zahrádkářských kolonií

Publikováno

S přicházejícím jarem začnou zahrádkáři s přípravou svých zahrad na sezonu. Součástí těchto prací jsou i pravidelné ořezy stromů. Stejně jako v předcházejících letech, i letos jim město Vsetín prostřednictvím své příspěvkové organizace Technické služby města Vsetína (TS) vyjde vstříc a do zahrádkářských kolonií rozestaví kontejnery. Stejně tak učiní i na podzim.

Kontejnery jsou určené pro uložení drobných větví z pěstebních ořezů ovocných stromů a keřů. Umisťovány budou do jednotlivých lokalit od 13. března do 4. května dle časového harmonogramu, který najdete níže v příloze a také  na internetových stránkách www.tsvs.cz a facebooku TS. „Naplněné kontejnery následně multikára odveze do městské kompostárny, kde budou větve  štěpkovány a dále zpracovány na kompost. Žádáme zahrádkáře, aby do kontejnerů nevkládali jiný biologický odpad, jako trávu, výhraby, listí a podobně, a samozřejmě komunální odpad či kamení,“ uvedla Jana Zvoníčková z TS.

Kompost, který vzniká zpracováním získané dřevní hmoty, mohou občané města získat bezplatně právě v kompostárně na Poschlé. Její provozní doba je v pondělí až pátek od 7 do 13 hodin. Zde také mohou lidé bezplatně odložit i objemnější větve ze svých zahrad.

Na podzim pak budou kontejnery do jednotlivých lokalit umisťovány od 18. září do 9. listopadu. Harmonogram jejich přistavování najdete opět na webu či facebooku.

NEJČSTENĚJŠÍ