Connect with us

aktuality

Vsetín: Aktuální informace o změnách v organizaci parkování

Publikováno

Jak jsme již informovali, v souvislosti s probíhající přestavbou železniční stanice a přednádražního a zanádražního prostoru dojde v následujících dnech a týdnech k úbytku parkovacích kapacit v centru města. Radnice v návaznosti na to od příštího týdne otevře záchytné parkoviště na Ohradě a v Kolonce od začátku roku 2023 zavede systém rezidentního parkování.
Aktuální informace o změnách v organizaci parkování
UZAVŘENÍ PARKOVACÍCH PLOCH
K prvnímu výraznějšímu úbytku ploch v centru města, které motoristé využívají pro parkování, dojde od pátku 28. října. Od tohoto data bude uzavřena část bývalé „zbrojovácké“ železniční vlečky naproti autobusovému nádraží, kde bude zahájena stavba parkovacího domu, která je součástí přestavby přednádražního prostoru.
Od poloviny prosince pak bude uzavřeno časové parkoviště v prostoru autobusového nádraží, které spolu s jedním pásem nástupišť musí ustoupit přeložce komunikace Nádražní ulice a již zmíněné stavbě parkovacího domu.
OTEVŘENÍ ZÁCHYTNÉHO PARKOVIŠTĚ
záchytné parkovištěZ důvodu uvedeného úbytku parkovacích kapacit v centru města radnice otevře od pondělí 31. října na upraveném atletickém oválu bývalého spartakiádního stadionu na Ohradě záchytné parkoviště s kapacitou 120 stání (viz foto). Parkovat zde bude možné zdarma. Motoristé se následně snadno dostanou do centra městskou hromadnou dopravou, jejíž nejbližší zastávka je od záchytného parkoviště vzdálena necelých dvě stě metrů. Další velkokapacitní parkovací plocha v docházkové vzdálenosti centra města se nachází v okolí zimního stadionu Na Lapači.
 
ZAVEDENÍ REZIDENTNÍHO PARKOVÁNÍ
Radnice si je vědoma, že z důvodu snížení parkovacích kapacit v okolí přestavby nádraží vznikne tlak na využití parkovacích stání v jiných místech centra města. Připravuje se proto zavedení systému rezidentního parkování v lokalitě Kolonky, který upřednostní zde bydlící občany před motoristy přijíždějícími odjinud. Zvýhodnění by se mělo týkat i osob pracujících v Kolonce a pracovníků pečovatelských služeb, starajících se o zde žijící seniory.
Pravidla rezidentního parkování bude schvalovat rada města. Formulář žádosti o vydání rezidentní karty bude poté včetně pravidel neprodleně zveřejněn na webu www.mestovsetin.cz a rozeslán předsedům společenství vlastníků jednotek v Kolonce. Stát by se tak mělo do poloviny listopadu. Vydávání rezidentních karet by mělo probíhat od prosince v budově městského úřadu, přesný termín bude upřesněn.
Pokud vše proběhne podle plánu, na přelomu listopadu a prosince se začne s přípravou dopravního značení. Systém rezidentní parkování, jehož plochy budou značeny modrými pruhy, by měl vejít v platnost počátkem ledna roku 2023.

NEJČSTENĚJŠÍ