Connect with us

aktuality

Vodní svět ve Velkých Karlovicích

Publikováno

Má nabídnout další možnosti relaxace a zábavy turistům i místním. Kapacita nově rostoucího Vodního světa ve Velkých Karlovicích by měla být až 160 osob, náklady odhadovány na 170 milionů Kč. Velké Karlovice a okolní vesnice by díky této stavbě měly být turisticky více přitažlivější, než dosud. Otevření plánují na červen letošního roku.

Desítky lidí momentálně pracují na jeho výstavbě, v budoucnu dá práci až třiceti osobám. „Plánujeme spolupráci s podnikateli a firmami z regionu, protože chceme podpořit místní lidi,“nechal se slyšet Ivo Valenta, senátor a podnikatel.

Nesmí chybět obvyklé atrakce jako jsou divoká řeka, chrliče, vodní masážní lehátka, apod. Příjemným zpestřením budou pak masáže, dětský koutek, restaurace. Jako třešnička na dortu panoramatický výhled do údolí Pluskovec.

Celý objekt má být postaven z dřeva a kamenů z velké části pocházejících právě z Velkých Karlovic a okolí.

Na sociálních sítích výstavba Vodního světa vyvolala vznětlivou diskuzi, kdy část místních nebyla plánem Valenty nadšena. Bojí ztráty klidu a soukromí. Firma Synot v čele s Ivem Valentou argumentuje tím, že objekt je ohleduplně zasazen do okolní přírody a není v blízkosti valašských chalup.

Mluvčí Synotu Pekařová upřesnila ,, U každého z našich projektů ctíme historii.“ V místech, kde nový Vodní svět vyrůstá, do současnosti stála zchátralá, dávno opuštěná továrna.

Otevřeno má být celoročně. Nabídne možnost vyžití nejen letním i zimním návštěvníkům hor, ale i místním obyvatelům, hlavně rodinám s dětmi a seniorům, pro které budou organizovány speciální akce.

 

 

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ