Connect with us

aktuality

Vláda schválila mírné uvolnění opatření u sportování, v maloobchodě či sběru surovin

Publikováno

Zmírnění opatření

Od půlnoci 9. dubna rozšířilo Ministerstvo zdravotnictví ČR výjimky z mimořádného opatření. Na základě toho se budou moci otevřít hobby markety i pro veřejnost, dále pak prodejny stavebnin a stavebních výrobků, železářství, prodejny a servisy jízdních kol.

Od úterý 7. dubna platí výjimky pro provozovny pro sběr a výkup surovin a pro kompostárny stejně jako pro odkládání odpadu ve sběrných dvorech. Je také umožněn provoz venkovních sportovišť.

Valašské Klobouky

V tomto týdnu bude sběrný dvůr otevřený ve středu od 12.30 do 15.30 hodin a namísto soboty také mimořádně ve čtvrtek od 8 do 13 hodin. Během prodlouženého velikonočního víkendu bude zavřeno. Od úterý 14. dubna už bude provoz běžný, avšak až do konce dubna bude platit tzv. „zimní režim“.

Valašské Meziříčí

Ve středu 8. dubna se sběrný dvůr, který provozuje městem spoluvlastněná společnost TS Valašské Meziříčí, otevřel veřejnosti. Fungovat bude opět v plnohodnotném režimu, kromě velikonočních svátků.

Rožnov pod Radhoštěm

Ve středu 8. 4. a ve čtvrtek 9. 4. bude sběrný dvůr na ulici Zuberská otevřen od 8 do 16 hodin. Ve velikonoční svátky bude zavřeno. Od úterý 14. 4. pak bude sběrný dvůr otevřen v plné rozsahu od pondělí do soboty od 8 do 17 hodin.

Důsledná hygiena především

Bude možné hrát například tenis, avšak zázemí, tedy šatny či sprchy, budou nadále zavřené. Obchody musejí zajistit, aby zákazníci stáli ve frontách ve dvoumetrových odstupech. Dále musí pravidelně dezinfikovat často dotýkané předměty, jako jsou klikly, zábradlí nebo nákupní vozíky. Pracovníci provozoven mají povinnost nosit rukavice při kontaktu se zbožím a při přijímání plateb od zákazníků.

Zákaz volného pohybu osob se nově nevztahuje na sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech. Sportující osoby nemusejí nosit ochranu úst a nosu, pokud jsou od jiných osob odděleni fyzickou překážkou (např. venkovní kurty oddělené stěnou nebo plotem) nebo dodržují vzdálenost nejméně dva metry.

NEJČSTENĚJŠÍ