Connect with us

aktuality

Vítězové výzvy 10 000 kroků se sešli na radnici ve Valašském Meziříčí

Publikováno

Celkem 61 aktivních účastníků a dva týmy z Valašského Meziříčí přilákala podzimní výzva 10 000 kroků. Tři nejlepší z nich si koncem listopadu na radnici převzali diplomy a dárek.

Oblíbená výzva proběhla ve Valašském Meziříčí a dalších 64 městech napříč republikou pod heslem: Pojďte s námi cestou ke zdraví! Jejím smyslem totiž není ujít nutně každý den 10 000 kroků, ale vrátit chůzi jako nejpřirozenější lidský pohyb zpět do našich životů. Během celého října si účastníci zaznamenávali své procházky a za ušlé kilometry získávali body. Na vítěze valašskomeziříčské výzvy čekaly nejen diplomy, ale také dárky v podobě nordic-walkingových holí, které prvním třem nejlepším předala místostarostka Zdislava Odstrčilová. „Cílem výzvy 10 000 kroků je začít chodit pravidelně a více než dosud. To je skvělá myšlenka, kterou jsme se ve Valašském Meziříčí rozhodli během letoška podpořit už podruhé. Jarní premiéry se zúčastnilo kolem 30 chodců, na podzim se jejich počet zdvojnásobil. Věřím, že množství účastníků bude růst i v dalších ročnících,“ řekla místostarostka Odstrčilová.

Nejlepšího hodnocení nemusel dosáhnout ten, kdo ušel nejdelší vzdálenost. Každý zapsaný kilometr byl totiž bodově ohodnocený s přihlédnutím k fyzickým možnostem účastníků, tedy jejich věku a hmotnosti. I senioři nebo lidé s nadváhou se tak mohli umístit na předních místech. Výzva 10 000 kroků proběhla v rámci aktivit Zdravého města Valašské Meziříčí.

 

Pořadí vítězů podle hodnocení za Valašské Meziříčí:

  1. Jaromír Mužík (632.70 bodů, 591,92 km)
  2. Daniela Cehlarová (540.09 bodů, 908,72 km)
  3. Josef Zajíc (494.02 bodů, 615,71 km)

NEJČSTENĚJŠÍ