Connect with us

aktuality

Video: Filmové spoty o Vsetíně sbírají ocenění

Publikováno

Zlínská reklamní společnost IS Produkce se pustila do výroby propagačních spotů o městě Vsetín a už s nimi sbírá ocenění. Jedno z nich získala i v odborné soutěži, která se týká oblasti cestovního ruchu.

Za spot zvaný „Vsetín – 60 sekund stačí“ převzali zástupci autorské firmy v Praze čestné uznání mezinárodního festivalu filmů s cestovatelskou tématikou TourRegionFilm, jenž pořádá agentura CzechTourism.

Majitel IS Produkce Martin Gazda k tomu řekl: „Během natáčení spotu jsme použili nejmodernější techniku, s jakou pracujeme také při výrobě celovečerních filmů. Z nich mohu připomenout úspěšný snímek Úsměvy smutných mužů.“

Společnost IS Produkce pro město Vsetín natočila v roce 2018 dva spoty, a to jeden se zaměřením na kulturu a druhý na propagaci sporut ve městě.

Oba spoty jsou v české i anglické verzi. Natáčení, které trvalo celkem 28 natáčecích dnů, se účastnili profesionální filmaři a postprodukce, přičemž bylo využito také leteckých záběrů a dronů.

Spoty získalo už v loňském roce 2. místo v kategorii propagačních spotů ve 4. ročníku mezinárodního TouristPropag.

TourFilm se koná už od roku 1967 a je světově nejstarším mezinárodním festivalem filmů s turistickou tématikou.

Mluvčí vsetínské radnice Jana Raszková dodala: „Posláním festivalu TourFilm je uvádět a ocenit dokumentární filmy, propagační filmy a spoty, jež přispívají k rozvoji tuzemského i zahraničního cestovního ruchu.“

Ročník 2019/2020 byl ve znamení změnou konceptu festivalu TourRegionFilm. Výsledky jeho tuzemské části byly poprvé vyhlášené na veletrhu Holiday World 2020 na výstavišti v Letňanech v Praze.

Novinkou je také zaměření pouze na spoty, snímky a webové stránky, jež propagují Českou republika a její jednotlivé kraje.

Podívejte se na vide města Vsetín.

NEJČSTENĚJŠÍ