Connect with us

aktuality

VHK HLÁSÍ POSILU DO OBRANY SE ZKUŠENOSTMI Z KHL I ZÁMOŘÍ. PŘICHÁZÍ ROMAN GRABORENKO

Publikováno

Hokejisty Vsetína v úterý posílil běloruský obránce Roman Graborenko. Devětadvacetiletý bek v minulosti působil v zámořských soutěžích, do jednoho utkání nastoupil i v NHL. Reprezentoval svoji zemi na čtyřech světových šampionátech a tři sezony strávil v KHL. Naposledy oblékal dres Něftěchimiku Nižněkamsk. Teď se Graborenko vrací do Česka, kde dříve hrál extraligu za Liberec a Litvínov. Nyní bude bojovat za Vsetín v Chance lize.

„Roman je zkušený obránce, který má již nyní za sebou bohatou kariéru. Domluvili jsme se na spolupráci do konce sezony. Věříme, že našemu týmu dodá kvalitu i zkušenosti a pomůže nám splnit naše cíle, které pro letošní sezonu máme,“ uvedl Daniel Tobola, jednatel VHK ROBE Vsetín.

Rodák z Mogileva v úterý na Lapači absolvoval svůj první trénink. „Na ledě jsem se cítil dobře, trénink se mi líbil a především mám radost, že jsem tady a těším se na hokej. V Česku už to znám, mám to tady rád. Ale mám za sebou pouze první trénink, potřebuji se teprve do všeho dostat,“ uvedl obránce, který se vrací k hokeji po jedenácti měsících. „Byl jsem zraněný a rekonvalescence zabrala nějakou dobu. Už jsem v pořádku a moc se těším na novou výzvu,“ dodal.

Graborenko není prvním Bělorusem, který kdy oblékl vsetínský dres. V extraligových dobách na Valašsku působil útočník Oleg Antoněnko, po restartu klubu a postupu do druhé nejvyšší soutěže to byli zase brankář Jan Šelepněv a útočník Anatolij Protasenja. „Oleg mě trénoval v národním mužstvu, známe se. A Jana Šelepněva jsem se ptal, jak to ve Vsetíně chodí. Jak klub funguje, jací jsou zde lidé. Měl pro Vsetín jen samá dobrá slova. Město je velké zhruba jako Litvínov, kde jsem hrával, a Jan mi vyprávěl o místních fanoušcích, na které se těším,“ poznamenal Graborenko.

Valachy čeká nejbližší utkání ve středu v Kadani, nová běloruská akvizice by se fanouškům měla představit v sobotním domácím duelu proti Jihlavě.

Zkraje listopadu dochází ještě k jedné změně v hráčském kádru VHK a to v útoku. Po 31. říjnu ve Vsetíně nepokračuje Juraj Majdan. „Bylo to pro nás velice těžké rozhodování. Nakonec jsme se ale rozhodli s Jurajem neprodloužit smlouvu a do útočných řad hledáme typologicky jiného hráče,“ vysvětlil Daniel Tobola.

Statistiky Romana Graborenka na Eliteprospects ZDE (klikněte)

NEJČSTENĚJŠÍ