Connect with us

aktuality

Velké množství nafty uniklo po dopravní nehodě u Vsetína do půdy, střet si vyžádal jedno zranění

Publikováno

Mnohahodinový zásah mají za sebou hasiči ze stanic Vsetín, Valašské Meziříčí a Zlín, kteří byli požádáni o pomoc při likvidaci následků dopravní nehody dvou osobních vozidel a kamionu, ke které došlo mezi Vsetínem a obcí Ústí v pátek 25. června krátce před druhou hodinou odpolední.

Řidič osobního vozidla Renault Megane kabriolet skončil po nehodě v péči posádky zdravotnické záchranné služby. Další dva řidiči vyvázli bez zranění.

Při nehodě došlo k proražení jedné palivové nádrže kamionu, ze které začala unikat nafta na silnici a do půdy na okraji vozovky.

Po příjezdu na místo hasiči zjistili, že z kamionu, vezoucího pneumatiky, uniklo přes 300 litrů paliva. Dalších 400 litrů hasiči z vozidla zachytili do barelu. Uniklou naftu na silnici zasypali sorbentem. Taktéž provedli u vozidel protipožární opatření a odpojení autobaterií.

Zásadní problém, který však na místě nehody bylo nutné řešit, byl masivní únik nafty do půdy. Z tohoto důvodu si velitel zásahu na místo povolal zástupce životního prostředí a vodovodů a kanalizací, neboť se jednalo o ochranné pásmo vodního zdroje s pitnou vodou pro Vsetínsko a hrozila kontaminace spodních vod.

Po vyhodnocení vážnosti situace bylo rozhodnuto o vybagrování a odvezení části půdy, do které nafta vsákla. V odstraňování kontaminované půdy se bude pokračovat i další dny, přičemž s největší pravděpodobností bude muset být odstraněna i část povrchu silnice, pod kterou palivo proteklo.

V pozdních večerních hodinách hasiči pomohli s odtažením nepojízdných vozidel a uklidili vozovku od velkého množství použitého sorbentu a od střepů a úlomků z aut.

V době zásahu byl provoz na komunikaci sveden pouze do jednoho jízdního pruhu, což značně ovlivnilo provoz v blízkém okolí, kde se především od Vsetína tvořily dlouhé kolony.

NEJČSTENĚJŠÍ