Connect with us

aktuality

Vedení Vsetína v pondělí představí nové autobusy MHD

Publikováno

Představitelé Vsetína v pondělí 21. prosince ráno slavnostně pokřtí nové autobusy, které budou od nového roku vozit cestující MHD ve Vsetíně. Během pondělí 21. a úterý 22. prosince pak bude několik autobusů připraveno k prohlídce na parkovišti u Masarykova gymnázia.

„V tomto předvánočním období jsme pro občany Vsetína připravili překvapení – chceme jim představit nové autobusy, které vyjedou do ulic začátkem ledna. Nových vozů je celkem 14, jsou nízkopodlažní s pohonem na stlačený zemní plyn. Autobusy jsou zajímavé i vizuálně – zdobí je polepy motivy podle valašských lidových písní, v celkem pěti variantách,“ sdělil starosta Jiří Růžička a dodal, aby všichni, kteří se přijdou podívat,  dbali na platná hygienická opatření – rozestupy, roušky a ochranu dýchacích cest.

Společnost ČSAD Vsetín zakoupila celkem 14 nových nízkopodlažních autobusů s pohonem na stlačený zemní plyn za více než 81 milionů Kč, 85 % z této částky je alokováno z dotace z Integrovaného operačního progra mu. Vozidla SOR NBG 12 jezdí na stlačený zemní plyn, jsou vybavena vnitřním elektronickým vizuálním a akustickým systémem pro informování cestujících včetně nevidomých, kteří si pomocí speciálních ovladačů budou moci vyžádat ohlášení informací o lince ještě před nastoupením. Vozy obsahují moderní odbavovací systém, jenž je připraven na kompatibilitu s budoucím systémem IDS Zlínského kraje.

 

NEJČSTENĚJŠÍ