Connect with us

aktuality

Ve Vsetíně přes kruhové objezdy podle jednotného značení

Publikováno

Instalace nového dopravního značení probíhá v těchto dnech na třech okružních křižovatkách v centru Vsetína. Přehlednost dopravních uzlů zvýší velkoplošné značky a do budoucna také umožní architektonické úpravy středových ostrůvků, z nichž veškeré staré značení zmizí.

Okružní křižovatky na ulicích Mostecká (u Telekomu), Palackého (u Snahy) a Nádražní (u SBD) měly zastaralé dopravní značení ve stavu, který už bohužel nevyhovuje současným normám. Zástupci Ředitelství silnic Zlínského kraje a vsetínské radnice se proto dohodli na sjednocení značení a také na společném financování této akce.

Okružními křižovatkami totiž procházejí nejen místní komunikace vlastněné městem, ale také silnice 3. třídy, jejichž majitelem je Zlínský kraj a správcem právě ředitelství silnic.

Nové značení dodá firma GS Plus z Moravan u Brna, a to na základě výběrového řízení. Díky veřejné zakázce se podařilo celkovou cenu snížit z předpokládaných 940 tisíc korun bez DPH na pouhých 413 tisíc korun bez DPH. Město Vsetín uhradí z celkové částky 149 tisíc a ředitelství silnic 264 tisíc.

Předrealizační příprava akce již proběhla, byly vyznačeny inženýrské sítě v okolí křižovatek, aby při instalaci značení nedošlo k jejich poškození. Nyní zhotovitelská firma provádí samotnou montáž značení. Budou zde velkoplošné ukazatele s vyznačeným tvarem křižovatky, které budou informovat motoristy o výjezdních směrech k významným cílům. Umístěné budou na vnějších okrajích před vjezdem na samotný kruhový objezd, tedy nikoliv jako dosud ve středových ostrůvcích.

NEJČSTENĚJŠÍ