Connect with us

aktuality

Ve Vsetíně letos dokončí sedmou etapu regenerace sídliště Luh

Publikováno

V letošním roce bude dokončena sedmá etapa regenerace sídliště Luh ve Vsetíně. Část proběhla již koncem minulého roku, zbývající práce by měly být hotovy do konce června.

Sedmou etapu regenerace Luhu zahájil zhotovitel, jímž je společnost sport cité + s.r.o. z Bílovic, v úvodu října loňského roku.

„Veškeré práce se dotýkají městských pozemků v okolí bytového domu na ulici Svornosti číslo 1811. Během loňského roku zhotovitel stihl dokončit stavební úpravy parkoviště, odvodňovacích žlabů a zpevněných ploch. Nyní má regenerace Luhu zimní přestávku. S pokračováním prací se počítá v březnu, tedy pokud bude přát počasí,“ uvedl vsetínský starosta Jiří Růžička.

V rámci sedmé etapy regenerace Luhu zbývá provést úpravy stávajícího multifunkčního hřiště, výstavbu dvou dětských hřišť s herními prvky pro věkové kategorie 2 – 6, respektive 6 – 12 let, opravy chodníků, obměnu mobiliáře a sadové úpravy včetně výsadby nových stromů.

„Veškeré práce přijdou na 5,23 milionu korun včetně DPH, z nichž 2,5 milionu pokryje dotace Státního fondu podpory investic,“ přiblížil starosta Růžička.

Sedmá etapa uzavře v červnu regeneraci sídliště Luh, kterou město Vsetín odstartovalo v roce 2015. Až do současnosti do ní investovalo více než 50 milionů korun, z nichž zhruba 15 milionů pokryly finanční prostředky z dotačních titulů.

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ