Connect with us

aktuality

Ve Valašských Kloboukách se i letos omezí sečení trávníků

Publikováno

Vyšší travní porost tak snadno nevysychá, mnohem lépe zadržuje dešťovou vodu a přispívá k lepšímu klimatu ulic. U vybraných lokalit se cyklus změnil z měsíčního na dvouměsíční, případně i pololetní. Výška trávníků bude udržována na maximu, jaké technika dovolí.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V letošní sezóně údržby zeleně se bude ve Valašských Kloboukách pokračovat v minimálním sečení trávníků na veřejných prostranstvích. Vyšší travní porost tak snadno nevysychá, mnohem lépe zadržuje dešťovou vodu a přispívá k lepšímu klimatu ulic.

„Loňský rok byl poměrně deštivý a o vláhu nebyla nouze. Bohužel většina dešťů byla krátkodobých a přívalových, takže jak rychle voda přišla, tak také odešla. Abychom udrželi vodu v krajině, je důležité měnit její podobu v členité hospodářské plochy, sázet stromořadí, keře, zakládat remízky a také co nejméně sekat trávu na všech plochách, kde je to možné,“ vysvětlil Karel Ptáček, místostarosta města Valašské Klobouky. „V minulých dvou sezónách se nám omezení počtu sečí na nezbytné minimum osvědčilo, letos tedy budeme pokračovat,“ uvedl.

U vybraných lokalit se cyklus změnil z měsíčního na dvouměsíční, případně i pololetní. Do frekventovaných lokalit jako náměstí, sídliště či okolí hlavních silnic budou i letos vyjíždět sekačky jednou měsíčně, přičemž budou udržovat výšku trávníků na maximu, jaké technika dovolí.

„Při péči o městskou zeleň postupujeme podle nového pasportu, který popisuje a hodnotí aktuální stav výsadby, travnatých ploch a také dřevin. Od dubna máme ve městě nového zahradníka, který se stará především o výsadbu okrasných rostlin a keřů,“ dodal místostarosta.

NEJČSTENĚJŠÍ