Connect with us

aktuality

Ve Valašském Meziříčí začala stavba nové autobusové zastávky

Publikováno

Dodavatelská firma zahájila v tomto týdnu výstavbu autobusových zálivů po obou stranách ulice Vsetínská. Výrazně se tak usnadní přístup k MHD zejména pro seniory z nedalekého městského bytového domu.

Valašskomeziříčská radnice vybrala pro umístění nových zastávek lokalitu naproti služebně místního oddělení Police ČR v ulici Vsetínská. „Naším cílem je vyhovět četným žádostem obyvatel nedalekého městského bytového domu se zvláštním určením na ulici Tolstého. Zde máme k dispozici 65 bytů a v objektu sídlí také místní klub seniorů. S ohledem na sníženou pohyblivost tamních obyvatel je opravdu na místě, usnadnit jim přístup k městské hromadné dopravě,“ uvedl starosta Robert Stržínek.

Po obou stranách ulice Vsetínská tak vzniknou nové zálivy, nástupní plochy a přístřešky autobusových zastávek. S ohledem na rozsah prací a nezbytné úpravy na hlavním silničním tahu městem činí náklady bezmála dva miliony Kč. „Kvůli stavbě došlo ke zúžení jízdních pruhů. Žádáme proto řidiče, aby místem projížděli se zvýšenou opatrností. Termín pro dokončení stavebních prací je stanoven do konce srpna,“ doplnil Aleš Cáb z odboru komunálních služeb radnice.

NEJČSTENĚJŠÍ