aktuality
Ve Valašském Meziříčí vznikla tři nová kontejnerová hnízda
- Share
- Tweet /data/web/virtuals/178941/virtual/www/domains/valasskezpravy.cz/wp-content/plugins/mvp-social-buttons/mvp-social-buttons.php on line 39
https://valasskezpravy.cz/wp-content/uploads/2025/12/image-27-aspect-ratio-800-450-1000x600.jpeg&description=Ve Valašském Meziříčí vznikla tři nová kontejnerová hnízda', 'pinterestShare', 'width=750,height=350'); return false;" title="Pin This Post">
Na sídlišti Štěpánov ve Valašském Meziříčí vznikla tři nová kontejnerová hnízda s polozapuštěnými nádobami. Město do jejich výstavby investovalo téměř 2,8 milionu korun a zlepší tím komfort obyvatel.
Valašské Meziříčí pokračuje v systematické modernizaci nakládání s odpady. Na sídlišti Štěpánov, konkrétně v ulici U Nemocnice, byla dokončena výstavba tří nových kontejnerových hnízd s polozapuštěnými nádobami na komunální i tříděný odpad. Nová stanoviště přinášejí vyšší kapacitu, lepší vzhled veřejného prostoru a pohodlnější obsluhu pro obyvatele okolních domů.
Polozapuštěné kontejnery mají oproti klasickým popelnicím hned několik výhod. Zabírají méně místa, pojmou více odpadu a jsou hygieničtější, což ocení především obyvatelé hustě obydlených částí města. „Každoročně budujeme nová odpadová hnízda s polozapuštěnými kontejnery, které mají oproti běžným popelnicím na odpad větší kapacitu a také zabírají méně prostoru. Letos přišla řada na ulici U Nemocnice, kde vznikla hned tři nová stanoviště pro komunální odpad, papír, plast a sklo,“ vysvětlil valašskomeziříčský místostarosta Petr Nachtmann.

Nová kontejnerová hnízda U Nemocnice.
Celková investice města se vyšplhala na bezmála 2,8 milionu korun. Nešlo přitom pouze o samotné umístění kontejnerů. Součástí projektu byly také rozsáhlé terénní úpravy, vybudování nových zpevněných ploch a zajištění bezbariérového přístupu, aby mohli stanoviště pohodlně využívat i senioři či lidé s omezenou pohyblivostí.
Úpravami prošly rovněž příjezdové komunikace k jednotlivým hnízdům a město zde nechalo doplnit veřejné osvětlení, což zvyšuje bezpečnost i komfort při večerním a nočním používání. Do budoucna se navíc počítá s dalším rozšířením – na stanovištích přibydou kontejnery na bioodpad, nápojové obaly a také nádoby na jedlé oleje a tuky.
Nová kontejnerová hnízda jsou dalším krokem k modernějšímu, přehlednějšímu a ekologičtějšímu městu, které reaguje na potřeby svých obyvatel i rostoucí nároky na třídění odpadu.
Komentáře
-
aktuality před 7 dnyPrvní občánek Vsetína roku 2026, narodil se Tugs Azjargal
-
aktuality před 1 týdnemMuž s vážnými obtížemi uvízl v odříznuté chalupě na Valašsku [VIDEO]
-
aktuality před 5 dnyPět dopravních nehod během jediného odpoledne ve Zlínském kraji
-
aktuality před 1 týdnemDva vážné úrazy při práci v lese na Vsetínsku a Slavičínsku. Zasahovaly vrtulníky!


