Connect with us

aktuality

Valašský heavy metal: Power 5 vydávají v reedici své první album Progres time

Publikováno

Valašská heavy metalová skupina POWER 5 aktuálně vydává v reedici své první album Progres time.

Album heavy metalové formace POWER 5 vyšlo poprvé v roce 1997. V té době se skupina, jež hrála převzaté skladby, přetvářela na skupinu koncertní. Její repertoár v podobě hard and heavy skladeb světových interpretů se změnil na prog/heavy rockový žánr. Její první album Progres time si ihned získalo srdce nejen fanoušků, ale také novinářů a hudebních publicistů.

V současné době má skupina na kontě celkem už sedm alb. Skupina se pravidelně účastní festivalů Masters of Rock, Metalfest atd.

Jeden ze zakládajících členů skupiny POWER 5 zpěvák Olin Škrabal k tomu řekl: „V době, kdy jsme album vydali, jsme byli hodně ovlivněni skupinami Queensryche, Rush nebo Dream Theater. Na albu je to ostatně dost znát. Otvírák Hvězdná brána se stal jedním z taháků našich živých koncertů.“

Kdo si bude chtít poslechnout skladby digitální reedice CD Progres Time, může tak udělat zdarma na YouTube skupiny POWER 5, která všechny skladby zveřejnila formou „lyric videa“ a streamu. Desku lze přehrát i prostřednictvím Spotify a dalších streamovacích služeb.

Jestliže budete mít zájem skupinu POWER 5 podpořit a skladby vlastnit, budete si moci desku Progres time koupit v MP3 shopu na Bandcampu.

Lze také sledovat Facebook skupiny, na němž budou postupně přibývat vzpomínky na to, jak album a jeho skladby vznikaly. V digitální reedici postupně vyjdou i další alba skupiny POWER 5.

Některé důležité odkazy:

YouTubehttps://www.youtube.com/watch?v=AJvVSOFOkyI&list=PLphig4LmMcDICXc4dQm1w28HKEsuGy8zF

Spotifyhttps://open.spotify.com/album/3gjOoEZZQAxuzgkobp5AW1

Bandcamp https://power5.bandcamp.com/album/progres-time

Facebookwww.facebook.com/power5band

NEJČSTENĚJŠÍ