Connect with us

aktuality

Valašskomeziříčtí občané dostanou kalendář svozu odpadů přímo do svého mobilu

Publikováno

Od loňského roku funguje ve Valašském Meziříčí nový systém nakládání s odpady u rodinných domů. Jeho součástí je také aktualizovaný harmonogram svozu odpadů. Občané ho naleznou v přehledných kalendářích a nově také přímo ve svém chytrém telefonu.

V rámci změny systému nakládání s odpady si mohli a stále ještě mohou obyvatelé rodinných domů s trvalým bydlištěm ve Valašském Meziříčí zažádat o nové odpadové nádoby na papír, plast a bioodpad.

Valašskomeziříčská radnice i pro rok 2021 připravila kalendáře Svozu odpadu u rodinných domů podle jednotlivých lokalit.

Občané si na přehledné kalendáře rychle zvykli. Jsme za to rádi, a proto jsme pro ně připravili jednu novinku. Jedná se o možnost stáhnout si kalendář přímo do chytrého telefonu, a být tak předem upozorněn na chystaný svoz, uvedla místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Pro stažení online kalendáře na rok 2021 stačí navštívit webové stránky města www.valmez.cz. Občané si na webu vyberou soubor podle svozové lokality, kde bydlí, a přímo do jejich mobilu, tabletu či počítače se přenesou data jednotlivých svozů. Díky tomu budou zároveň na svoz upozorněni vždy den předem v 18.00, objasnil Radovan Vašíček z oddělení vnitřního informačního systému radnice.

 

NEJČSTENĚJŠÍ