Connect with us

aktuality

Valašské záření bude i letos! Vstupenky na No Name stále v prodeji

Publikováno

„Situaci kolem pandemie koronaviru sledujeme a budeme reagovat na aktuální omezení tak, abychom mohli Valašské záření uspořádat. Při přípravách pracujeme s více variantami, abychom byli schopni zareagovat i na případná přísnější omezení, než jsou platná v současnosti,“ ubezpečila jednatelka DK Petra Vaňková. Místostarosta Pavel Bartoň ji doplnil: „Doufáme, že přísnější opatření už nás nečekají, ať se připravený program dostane k co největšímu počtu návštěvníků. I přesto ale počítáme například se změnami v umístění a s rozvolněním prodejních stánků, aby se snížila koncentrace osob na jednom místě.“
Festival jako obvykle nabídne dva dny plné koncertů, soutěží, výstav a filmových projekcí, jimiž ožívá celé centrum města. Hlavní program se tradičně odehraje na dvou pódiích – na Svárově a Dolním náměstí. „Pódium na Dolním náměstí bude oproti minulosti přesunuto přímo před schodiště k budově Masarykovy veřejné knihovny, tedy tam, kde je umístěno po dobu konání Vsetínského kulturního léta. Od toho se pak bude odvíjet také obměněné rozmístění stanovišť, na nichž se budou prezentovat místní spolky a zájmové organizace,“ upřesnila hlavní dramaturgyně programu Eva Hennelová.
Největším tahákem pátečního části Valašského záření bude bezesporu populární slovenská pop-rocková skupina No Name (na snímku), která zahraje od 19 hodin ve velkém sále domu kultury. „Vstupenky na její koncert jsou stále ještě k dostání. V předprodeji jejich cena činí 390 korun, v den konání akce pak 450 korun,“ řekla Hennelová s tím, že lístky lze zakoupit on-line na webu www.dkvsetin.cz nebo osobně na pokladně Kina Vatra.
Dalšími magnety páteční části Valašského záření by měla být večerní vystoupení kapel Žlutý pes či The People. Toto seskupení si připravuje atraktivní vzpomínku na nedávno zesnulou pěveckou legendu Karla Gotta. V sobotu se můžete těšit například nad Queen revival a zejména na Dana Bártu s Illustratosphere. O tečku za programem se pak postará vsetínská rocková kapela Waťák. Dvacetileté výročí své existence okoření atraktivními pyrotechnickými efekty.
„Stejně jako vloni připravujeme také tajný koncert, který se uskuteční v průběhu sobotního odpoledne na náměstí Svobody. Jméno jeho protagonisty diváci ale odhalí až přímo na místě,“ poznamenal místostarosta Bartoň.
Ani na letošním Valašském záření nemůže chybět doprovodný program. V centru města bude probíhat oblíbený jarmark, na náměstí Svobody si přijdou na své především děti, kino Vatra a Galerie Stará radnice zpřístupní zajímavé výstavy a po oba dny po setmění spustí svou projekci na Dolním náměstí letní kino. V Panské zahradě zase budou slavit své stoleté působení na Vsetíně místní skauti. Samozřejmostí dvoudenního programu je i pestrá nabídka občerstvení. Nápoje budou stejně jako vloni podávány ve vratných kelímcích.
Podrobnější informace k programu obou dnů včetně aktuálních provozních opatření přineseme v 16. vydání Vsetínských novin, které budou distribuovány do všech občanských schránek na území města od pátku 4. září.
mestovsetin.cz

NEJČSTENĚJŠÍ