Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí zahájí modernizaci rozhlasu

Publikováno

Od pondělí 6. června až do odvolání bude valašskomeziříčský rozhlasový a varovný systém (RVS) mimo provoz. Důvodem je modernizace s náklady bezmála 10 milionů Kč, na kterou získala radnice dotaci 70 % ze Státního fondu životního prostředí.

Stávající RVS pochází z roku 2002 a jeho výměna už byla nezbytná. „Dvacet let fungování se na jeho provozu podepsalo a tak jsme se rozhodli rozhlas modernizovat. Nový digitální systém nabídne kvalitnější reprodukci hlášení, moderní ovládání a automatickou signalizaci poruch. Jeho obsluha tak bude snadnější a díky tomu dokážeme občany našeho města v případě krizových událostí snáze varovat,“ vysvětlil starosta Robert Stržínek. Výměna se dotkne 209 hlásičů s 557 reproduktory na území města a vyžádá si náklady bezmála 10 milionů Kč. „Necelých sedm milionů pak pokryje dotace, kterou jsme získali ze Státního fondu životního prostředí,“ doplnil starosta Stržínek.

Od pondělí 6. června až do odvolání bude rozhlas kvůli modernizaci mimo provoz. „Po dobu odstávky systému doporučujeme občanům, aby pro aktuální zprávy sledovali web města www.valmez.cz, facebookovou stránku města Valašské Meziříčí nebo se registrovali do služby Mobilní rozhlas. Prostřednictvím posledně jmenované budou všechny důležité informace dostávat přímo do svého mobilního telefonu,“ uvedl Václav Ondřej, vedoucí oddělení krizového řízení.

Současná modernizace se zatím netýká analogového RVS ve valašskomeziříčských místních částech. Jedná se o 138 hlásičů s 331 reproduktory, na jejichž výměnu se bude město snažit získat také dotaci.

Kromě varování obyvatelstva pak radnice systém využívá také k informování o důležitých událostech, jimiž jsou například očista města, pomoc při hledání pohřešované osoby či vybrané kulturní akce.

NEJČSTENĚJŠÍ