Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Radnice si posvítí na nesprávně odložený odpad. Budou padat pokuty

Publikováno

U odpadových nádob ve Valašském Meziříčí se poslední dobou často objevuje velkoobjemový odpad, který sem evidentně nepatří. Jedná se například o starý nábytek. Radnice tento nešvar opakovaně řeší.

Přestože jsou valašskomeziříčtí občané spolehliví a třídí odpad, najde se několik jedinců, kteří vybočují a své okolí znečišťují. S klidem odloží u popelnic i staré matrace, spotřebiče nebo vysloužilý nábytek, které přitom patří úplně někam jinam. Jejich místo je ve sběrném dvoře, který je otevřený od pondělí do soboty od 7 do 17 hodin.

Pokud si člověk do domácnosti pořídí nový elektrospotřebič, je vhodné se s prodejcem zároveň domluvit i na zpětném odběru starého spotřebiče. Tím odpadne nutnost ho do sběrného dvoru zavést. Bohužel není možné tolerovat vytváření černých skládek ani odkládání takových předmětů u odpadových nádob.

Valašskomeziříčská radnice proto přistoupila k razantnějšímu potírání tohoto nešvaru. Přistižený jedince, který bude vyhazovat velkoobjemový odpad tam, kam nepatří, může být pokutován částkou až 40 tisíc korun. Lidé by si měli uvědomit, že část odpadových hnízd monitoruje kamerový systém, využít je možné také fotopastí.

NEJČSTENĚJŠÍ