Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí prohrálo s Frýdlantem

Publikováno

Již od prvních minut zápasu bylo jasné, že se bude hrát ve vysokém nasazení. V prvních minutách jsme se předváděli dobrým pohybem a měli i mírnou územní převahu. První šanci měl však náš soupeř, který v 5. minutě nastřelil tyčku naší branky. Hrál se pohledný kombinační fotbal, kterému nescházelo ani velké množství osobních soubojů, kdy si hráči navzájem ani centimentr prostoru nedarovali. V 7. minutě jsme měli možnost zahrát rohový kop, ale bez většího ohrožení branky soupeře. Naopak Frýdlant z rohu v 9. minutě opět prověřil pevnost naší brankové konstrukce. V 17. minutě jsme to byli ale my, kdo otevřel skóre. Jonáš Vrána uklidil míč do sítě po velmi pohledné útočné akci. Frýdlant však ve 24. minutě srovnal, když využil velkou chybu při rozehrávce od gólmana.V 33. minutě však Pobořil kvělým zákrokem svoje předchozí pochybení odčinil. Naopak ve 40. minutě Výmola ve velmi slibné pozici trefil pouze brankáře.

Druhý poločas začal opět velkou aktivitou našeho celku, kdy vysokým napadáním znepříjemňovali obraně Frýdlantu rozehrávku. V 55. minutě nás mohl dostat do vedení Veselý, ale ve slibné příležitosti se neprosadil. V 60. minutě Frýdlant opět nastřelil tyčku, po nádherné střele z voleje. V 64. minutě mohlo BFK navýšit z přímého kopu z cca 17 metrů od branky, ale střelec trefil pouze zeď. V 66. minutě mohl skórovat Mičkal, ale jeho střelu golman vytáhl na roh. Následně iniciativu zápasu přebírá BFK, kdy v rychlém sledu zahrávali několik rohů. To se zlomilo v 79. minutě, kdy to byl Vrána co z přímého kopu protáhl brankáře hostů. V 86. minutě však Frýdlant udolal vítězství, kdy se z rohu prosadil hlavou jejich útočník a navýšil tak skóre na konečný stav 1:2.

Další přátelské utkání sehrajeme příští týden v sobotu 18. 2. 2023 v 10:00, opět na UT v Novém Jičíně, kdy vyzveme třetiligový tým SK Hranice.  – fotbalvalmez.cz

NEJČSTENĚJŠÍ