Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí podporuje sportovce

Publikováno

Závěrem května se na radnici ve Valašském Meziříčí sešli zástupci místních sportovních klubů, oddílů a dalších organizací. Seznámili se s novým dotačním portálem města, chystanou úpravou dotačních pravidel na příští rok či možnostmi zlepšení propagace sportu.

Se zástupci sportovních oddílů se scházíme pravidelně, abychom se vzájemně informovali o novinkách a možnostech podpory ze strany města. Zároveň tak naplňujeme strategii rozvoje sportu, kterou jsme si nastavili,“ popsala smysl schůzky místostarostka Zdislava Odstrčilová.

Sportovci se tak například seznámili s novým dotačním portálem města, který nabízí všechny informace k možnostem čerpání finanční podpory města Valašské Meziříčí přehledně na jednom místě. „Projednali jsme také návrh možné úpravy dotačních pravidel v oblasti sportu pro rok 2022. Vedle dosavadních kritérií pro jejich rozdělování dle počtu členů do 18 let věku a finanční náročnosti vybavení pro daný sport, zvažujeme přidání kritéria, které zohlední zařazení členů oddílu do výkonnostních kategorií,“ nastínila Zdislava Odstrčilová s tím, že novinka má pomoci k ještě efektivnějšímu rozdělování dotací pro mládežnický sport ve Valašském Meziříčí.

Na programu jednání bylo také představení nového sportovního portálu, který připravuje radnice. „Nejen sportovci, ale všichni občané našeho města a návštěvníci by díky němu měli na jednom místě najít všechny důležité informace ke sportu ve Valmezu. Ruku v ruce s tím jde také podpora propagace činnosti jednotlivých klubů a oddílů, kterou letos v září ještě podtrhne novinka v podobě chystaného Veletrhu sportu,“ představila další plány místostarostka Odstrčilová.

NEJČSTENĚJŠÍ