Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Na ulici Hranická bude uzavřen železniční přejezd

Publikováno

Pro silniční dopravu bude od pondělí 11. května do pátku 15. května uzavřen železniční přejezd na ulici Hranická. Pro osobní, nákladní a městskou hromadnou dopravu budou připraveny objízdné trasy.

Důvodem uzavírky je odstranění závad na železničním svršku a spodku a údržba tříkolejného přejezdu. Tisková mluvčí Správy železnic Nela Friebová řekla: „Při plánované výluce koleje číslo 1 Valašské Meziříčí – Lhotka budou kromě jiného vyměněné kolejnice a jejich upevnění. Opravena bude i geometrická poloha koleje, jedná se o směrové a výškové vyrovnání tím, že mezi kolejnice budou osazeny pryžové panely.“

Po dobu uzavírky přejezdu objízdná trasa dopravy povede po ulici Mikoláše Alše a pro nákladní dopravu přes Lhotku nad Bečvou. Upravena bude také provoz městské hromadné dopravy na lince číslo 5 Juřinka – železniční stanice – Juřinka. Autobusy budou jezdit objízdnou trasou po ulici Mikoláše Alše. Zastávka na Hřbitovní ulici bude zrušena a zastávka Jednota bude přemístěna na ulici Mikoláše Alše.

Další část opravy a uzavření zmíněného přejezdu by měla proběhnout v červnu.

NEJČSTENĚJŠÍ