Valašské Meziříčí investuje také do svých místních částí

Víc jak 90 milionů korun za posledních šest let investovala valašskomeziříčská radnice do rozvoje místních částí Brňov, Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí. Zároveň připravuje další projekty, které zvýší kvalitu života v bývalých obcích.

Nejčastěji se jedná o investice do oprav a budování chodníků, místních komunikací a víceúčelových hřišť. Město nezapomíná ani na spolky – dobrovolné hasiče, fotbalisty a mnohé další. Pravidelně investuje také do rekonstrukcí a rozvoje mateřinek či kulturních a společenských objektů v místních částech.

Mezi lety 2015 až 2020 bylo za rekonstrukce a opravy v místních částech proinvestováno přes 90 milionů. Mezi nejvýznamnější investice se řadí výstavba chodníků v Bynině a Podlesí, oprava místních komunikací na Brňově a Juřince, víceúčelové hřiště v Bynině a vybudování nových šaten SK Hrachovec.“

Tím však investice radnice do místních částí rozhodně nekončí. Vedle těch pravidelných směřujících do oprav a rozšiřování chodníků a komunikací plánuje vedení města v dalších letech například revitalizaci panelového sídliště v Podlesí, rekonstrukci sportovně-kulturního areálu v Juřince či stavební úpravy hasičské zbrojnice ve Lhotě.

Sledujte nás

Zdroj:

  • investice: Ilustrační foto: Pixabay.com

Komentáře