Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí investuje také do svých místních částí

Publikováno

Víc jak 90 milionů korun za posledních šest let investovala valašskomeziříčská radnice do rozvoje místních částí Brňov, Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí. Zároveň připravuje další projekty, které zvýší kvalitu života v bývalých obcích.

Nejčastěji se jedná o investice do oprav a budování chodníků, místních komunikací a víceúčelových hřišť. Město nezapomíná ani na spolky – dobrovolné hasiče, fotbalisty a mnohé další. Pravidelně investuje také do rekonstrukcí a rozvoje mateřinek či kulturních a společenských objektů v místních částech.

Mezi lety 2015 až 2020 bylo za rekonstrukce a opravy v místních částech proinvestováno přes 90 milionů. Mezi nejvýznamnější investice se řadí výstavba chodníků v Bynině a Podlesí, oprava místních komunikací na Brňově a Juřince, víceúčelové hřiště v Bynině a vybudování nových šaten SK Hrachovec.“

Tím však investice radnice do místních částí rozhodně nekončí. Vedle těch pravidelných směřujících do oprav a rozšiřování chodníků a komunikací plánuje vedení města v dalších letech například revitalizaci panelového sídliště v Podlesí, rekonstrukci sportovně-kulturního areálu v Juřince či stavební úpravy hasičské zbrojnice ve Lhotě.

NEJČSTENĚJŠÍ