Connect with us

akce

Valašské Meziříčí: Hasiči z Juřinky slavili kulatiny, a to 90 let od vzniku jejich jednotky

Publikováno

V sobotu 12. září ožila valašskomeziříčská místní část Juřinka oslavami. Místní sbor dobrovolných hasičů si totiž připomněl 90 let své existence.

Sobotní dopoledne bylo nejen v duchu oslav, ale také ukázky činnosti dobrovolných hasičů a jejich spolupráce s okolními jednotkami. Návštěvníci tak zhlédli cvičení v podobě dálkové přepravy vody na vzdálenost cirka 1 300 metrů z řeky Bečvy k vodojemu. Chybět samozřejmě nemohla dobrá muzika, bohaté občerstvení a program pro malé i velké.

Ke gratulantům se připojili také starosta Robert Stržínek a místostarostka Zdislava Odstrčilová. „Sbor dobrovolných hasičů v Juřince vznikl už v roce 1930 a má za sebou úctyhodnou historii. Jsem rád, že v ní jeho členky a členové i po 90 letech stále pokračují. Za to jim moc děkuji, protože vím, že se na ně v případě potřeby můžeme vždy spolehnout,“ řekl Robert Stržínek.

Jako připomínku významného jubilea předali představitelé města zástupcům SDH Juřinka kromě jiného zdobenou pamětní desku, kterou vyrobil truhlář Radek Olšák a osadil hasičskou sekerou.

NEJČSTENĚJŠÍ