Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Děti mohou soutěžit o ceny. Stačí nakreslit obrázek

Publikováno

Výtvarná soutěž pro základní a mateřské školy s dopravní tématikou, která pravidelně doprovází aktuální ročník Valašské rally ValMez, se opět hlásí ke slovu. Žáci, třídy a školy mohou svá díla zasílat až do 20. března.

Nakresli rally nebo Ulice není hřiště, taková jsou letos témata výtvarné soutěže s dopravní tématikou určené základním a mateřským školám.

 „Stačí libovolnou technikou vytvořit na výkres formátu A3 výtvarné dílo s dopravní tématikou a zapojit se tak do oblíbeného klání. První tři nejlepší práce v kategoriích Mateřské školy, Základní školy 1. stupeň a Základní školy 2. stupeň se mohou těšit na hodnotné ceny, řekla místostarostka Zdislava Odstrčilová a dodala: Tato soutěž děti zároveň vychovává a přispívá tak i k realizaci takzvané Vize nula, v rámci níž chceme, aby se Valašské Meziříčí do deseti let stalo městem bez závažných dopravních nehod.

Na výkresy je třeba na zadní straně uvést jméno a příjmení autora, třídu a název školy, a poslat do 20. března na adresu:

  • Středisko volného času Domeček Valašské Meziříčí, příspěvková organizace, Zdeňka Fibicha 287, 757 01 Valašské Meziříčí.

Slavnostní vyhlášení výsledků výtvarné soutěže, předání cen a vernisáž se s ohledem na aktuální pandemickou situaci uskuteční při ukončení Valašské rally ValMez 28. března. Vítězné práce budou také k vidění v prostorách vestibulu radnice.

NEJČSTENĚJŠÍ