Connect with us

aktuality

Valašské Meziříčí: Automobily stávají v zákazu a brání v práci popelářům

Publikováno

Strážníci městské policie se stále častěji potýkají s problémem řidičů parkujících u odpadových hnízd zejména v sídlištích. Za nevhodné parkování jim přitom hrozí pokuta až 2 500 Kč.

 „Obsluha těchto odpadových hnízd je časově náročnější a naše technika při výkonu práce mnohdy dočasně omezí průjezd či výjezd vozidel v daném místě. Často se pak setkáváme s nepochopením a útoky ze strany řidičů a to i přesto, že se kolegové snaží obsloužit daná odpadová hnízda v co nejkratším možném čase,“ popsal problematiku Filip Rejchrt, ředitel TS Valašské Meziříčí, s. r. o.

Zároveň doplnil, že popelářským vozům pravidelně komplikují práci také nevhodně zaparkovaná vozidla stojící v zákazech před odpadovými hnízdy. Na tato se proto více zaměří strážníci Městské policie Valašské Meziříčí.

 „Prostor před stanovišti s polopodzemními kontejnery v našem městě je označen vodorovnými dopravními značkami, které vymezují plochu se zákazem stání, vysvětlil Jan Camfrla, ředitel městské policie a pokračoval: Zaměříme se na důsledné respektování tohoto dopravního značení, právě s ohledem na nemožnost vývozu odpadových nádob.“

Řidičům, kteří zde budou i přes zákaz parkovat, hrozí na místě pokuta až 2 000 a ve správním řízení až 2 500 korun.

NEJČSTENĚJŠÍ