Connect with us

akce

Valašské Klobouky: Živé dřevěnice lákají na ukázky řemesel i tradiční valašskou kuchyni

Publikováno

O první sobotě v září své dveře otevřou tři valašskoklouboucké dřevěnice, Červený dům, Stará radnice i věž farního kostela. Zájemci tak budou mít možnost do nich nahlédnout a odnést si jedinečné zážitky. Součástí akce bude i malý letní jarmek s nabídkou drobného zboží. Těšit se lidé mohou i na muzikanty.

Už v sobotu 5. září od 15.00 do 18.00 hodin jsou návštěvníci srdečně zváni k prohlídce dřevěnic – Pechancovy, Pivečkovy nebo na Kosence. Ocitnou se v domácnosti ševce, uvidí drhnout peří nebo točit kolovrátek. Červený dům na Masarykově náměstí ukáže soukenickou a prvorepublikovou domácnost a dobovou kuchyni z 50. let minulého století. Ve Staré radnici budou k vidění výtvarná díla Josefa Jeřábka a Miroslava Zvonka. Z kostelní věže pak bude krásný výhled do okolí Valašských Klobouk.

Akci Živé dřevěnice s jarmekem společně pořádají město Valašské Klobouky, Kulturní a vzdělávací středisko Valašské Klobouky, ZO ČSOP Kosenka, spolek Valašský jarmek, Valašské sdružení Dúbrava, Klub seniorů Valašské Klobouky, Nadace Jana Pivečky Slavičín a Národopisný soubor Klobučan ve spolupráci Římskokatolické farnosti Valašské Klobouky.

Dobrou náladu navodí cimbálová muzika Klobučan i vystoupení Staroměšťáků. Jako host večera zahraje v 18.30 hodin kapela Žamboši, která je držitelem dvou cen Anděl. Malý letní jarmek pak nabídne různé valašské rukodělné zboží, panenky, dekorace, sýry, perníčky, frgály, med, šperky a jiné.

NEJČSTENĚJŠÍ