Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky: V centru města bude k dispozici defibrilátor

Publikováno

Město Valašské Klobouky pořídilo automatický defibrilátor, který může pomoct při laické resuscitaci u srdeční zástavy. Pro veřejnost bude dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a sice v prostoru bankomatu České spořitelny na Masarykově náměstí.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – V krizové situaci, kdy po úrazu nebo vlivem náhlé příhody dojde k ohrožení lidského zdraví a života, bývá pro úspěšnou záchranu rozhodující okamžitá první pomoc. Město Valašské Klobouky pro tyto případy pořídilo automatický defibrilátor, který může pomoct při laické resuscitaci u srdeční zástavy. Pro veřejnost bude dostupný 24 hodin denně, 7 dní v týdnu, a sice v prostoru bankomatu České spořitelny na Masarykově náměstí. Místo je praktické nejen pro svou nepřetržitou dostupnost, ale také z hlediska konání velkých kulturních akcí a jiných shromáždění v centru města. Přístroj je tu navíc ochráněný před povětrnostními vlivy a díky kamerovému dohledu je také zajištěný proti zneužití.

 

„Když lidé zavolají na linku 155 a budou pro někoho ze svého okolí žádat pomoc od zdravotnické záchranné služby, mohou ho záchranáři po vyhodnocení situace informovat o uložení defibrilátoru, který by mohl během času do příjezdu zdravotníků významně pomoci. Informaci o umístění přístroje lidé najdou také v aplikaci Záchranka. Defibrilátor při své činnosti sděluje uživatelům jednotlivé pokyny, a tak jeho obsluhu zvládnou i laici,“ sdělila starostka Eliška Olšáková a dodala, že nejlépe samozřejmě bude, pokud k bezprostřední potřebě resuscitace nikdy nedojde.

NEJČSTENĚJŠÍ