Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky: Pietní akt v rozhlase uctí památku obětí z Ploštiny a Vařákových pasek

Publikováno

Městský rozhlas ve Valašských Kloboukách se v neděli 19. dubna ve 13. hodin rozezní autentickým záznamem tlukotu srdcí, který patří pamětníkům událostí, jež se za druhé světové války odehrály v Ploštině, Prlově, Vařákových pasekách a Juříčkově mlýně. Tímto pietním aktem se uctí památka obětí ve vypálených obcích.

Rozhlasová nahrávka ve stejný okamžik propojí obce po celém Valašsku. Lidé si tak budou moci vzpomenout na pohnuté osudy obyvatel uvedených obcí.

Starostka Valašských Klobouk Eliška Olšáková k tomu dodala: „Od konce druhé světové války letos uplyne již 75 let. Stejná doba uběhla i od vypálení valašských osad. Tradiční setkání lidí během pietního aktu u památníku Ploština kvůli omezení se nemůže uskutečnit. Proto věnujeme vzpomínku na oběti alespoň touto rozhlasovou formou. Jedná se o tříminutový záznam tlukotu lidských srdcí a je dílem Berdanett Királyové a Martina Ciznera z Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Za naše město a jeho občany položím v pátek k památníkům na Ploštině a Vařákových pasekách kytici.“

NEJČSTENĚJŠÍ