Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky: Na ulici 2. května bude bezbariérová autobusová zastávka

Publikováno

Stavební práce započaly na ulici 2. května ve Valašských Kloboukách. Probíhá zde rekonstrukce autobusové zastávky, aby byla bezpečnější a mnohem více komfortní pro cestující. Výsledkem budou nové obrubníky a zvýšená bezbariérová plocha pro nástup a výstup a zlepší si napojení na přístupové chodníky.

Stavební práce zaberou asi čtrnáct dní. Po celou dobu bude náhradní zastávka autobusů umístěna o několik metrů níže ve směru jízdy. Náklady se vyšplhají ke 180 tisícům korunám.

„Zastávka č. 1 je součástí autobusového nádraží na Masarykově náměstí. Od doby, kdy došlo ke změně počtu stanovišť z devíti na pět, byla až dosud provizorně umístěna do chodníku. Svými parametry už přestala nevyhovovat standardům pro bezbariérovost, je zapotřebí povrch i napojení na chodníky pro pěší upravit,“ vysvětlila starostka Eliška Olšáková. „V lokalitě současně probíhá rekonstrukce Domu na rohu, a proto je uzavřen sousední chodník. Žádáme proto chodce i řidiče o zvýšenou opatrnost a děkujeme za respektování dopravního značení,“ dodala.

NEJČSTENĚJŠÍ