Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky letos plánují investice za desítky milionů korun

Publikováno

V letošním roce se ve Valašských Kloboukách chystá řada investičních akcí zacílených na rozvoj infrastruktury pro pěší, cyklisty či individuální stavebníky. Další projekty zlepší podmínky pro podnikání, zatraktivní město pro turisty a také upraví stav občanské vybavenosti.

V polovině roku bude zakončena výstavba infrastruktury pro rodinné domy na Dlouhé. Celkové náklady jsou předpokládány ve výši 25 milionů korun, z toho letos se zhruba za 12 milionů dostaví inženýrské sítě, veřejné osvětlení, komunikace i chodníky.

Projekt Bezpečné cesty do školy se završí výstavbou napojovací křižovatky do nové lokality pro rodinné domy na Dlouhé, místem pro přecházení, osvětlením přechodu a také sadovými úpravami. Tato část vyjde na 2,7 milionu korun a převážnou část pokryje dotace Státního fondu dopravní infrastruktury.

V plánu je rovněž 1. etapa veřejného osvětlení cyklostezky v úseku od kompostárny po napojení na ulici Nádražní a k Lidlu. Zde bude osazeno 19 svítidel za celkovou cenu 750 tisíc korun.

Projekt Na kole za Gessnerem přinese oživení cestovního ruchu. Jeho cílem bude vybudovat potřebnou infrastrukturu podél cyklostezky Bevlava a zřídit expozici významného rodáka, architekta Huberta Gessnera. Celkové náklady činí 790 tisíc korun a polovinu bude spolufinancovat Ministerstvo pro místní rozvoj.

NEJČSTENĚJŠÍ