Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky letos čekají další investice

Publikováno

Letošní rozpočet pro Valašské Klobouky činí 172,5 milionu korun, s tím, že příjmy jsou vyšší o 670 tisíc než výdaje. Město má prostředky na dvě velké investice v podobě přípravy infrastruktury pro domy na ulici Dlouhé a rekonstrukce Domu na rohu. Posune se také projekt Bezpečné cesty do školy.

Město má na investice připraveno 58 milionu, dalších 25 milionu bude pro účely investic čerpáno z investičního úvěru. Starostka Eliška Olšáková uvádí, že se město snaží maximálně využívat možné dotace pro realizaci projektů. Již v tento moment má radnice připravené další projekty, které budou realizovány podle výsledků žádostí o dotace. Pokud budou žádosti schváleny, realizace projektů započnou ještě během letošního roku.

Realizace infrastruktury pro 17 nových rodinných domů na ulici Dlouhá začaly už začátkem ledna. Nejprve jsou prováděny úpravy, poté bude postupně realizován vodovod, elektrické a plynové vedení, kanalizace a sdělovací kabely. Očekávaná cena je přibližně 25 milionu korun, která bude hrazena z prostředků čerpaných z investičního úvěru.

Dům na rohu se dostal na mezinárodní seznam brownfieldů, díky tomu může být čerpána dotace na jeho rekonstrukce. V pránu je vytvořit z něj multifunkční budovu, ve které budou kanceláře, bistro a prostor pro veřejnost. Město v tomto roce do projektu investuje 2,5 milionu, dalších 14,4 milionu uhradí Ministerstvo průmyslu a obchodu. Objekt se dočká obnovy střechy, nových podlah i oken a bude upraven také pro bezbariérový přístup. Práce budou zahájeny během května a dokončení je plánováno na příští rok.

V rámci projektu Bezpečné cesty do školy budou okolo mateřské a základní školy vystavěny nové chodníky a přechody. Některé křižovatky a přechody budou upraveny pro bezbariérový přechod. Pokud budou schváleny dotace, dojde také k realizaci cyklostezky směrem ze sídliště Palackého k parku Trhovisko.

Plánuje se také odkanalizování Nádražní ulice a oprava charity v domě s pečovatelskou službou. Rovněž by měla být opravena fasáda a okenní výplně v domě Jana Horného – tedy na budově radnice.

Momentálně se vybírá také dodavatel na rekonstrukci chodníku a veřejného osvětlení na ulici Sbořisko a ceká se na schválení dotací pro projekt chodníku v Cyrilometodějské ulici.

NEJČSTENĚJŠÍ