Connect with us

aktuality

Valašské Klobouky: Lávka pro pěší na vlakové nádraží se během stavby cyklostezky uzavře

Publikováno

Uzavírka lávky potrvá od 4. do 29. dubna a v průběhu tohoto období dojde k její stavební úpravě. Proto prosíme veřejnost, aby v době výluky počítala s nutností volby náhradní pěší trasy, ideálně ulicemi Koželužská a Nádražní.

VALAŠSKÉ KLOBOUKY – Lidé, kteří při cestě na valašskokloboucké vlakové nádraží a fotbalový stadion využívají spojovacího chodníku mezi sídlištěm Palackého a ulicí Nádražní, budou muset během dubna zvolit jinou cestu. Z důvodu výstavby cyklostezky dojde k uzavření tamní lávky přes potok, a tak bude trasa pro pěší neprůchodná. Uzavírka lávky potrvá od 4. do 29. dubna a v průběhu tohoto období dojde k její stavební úpravě.

„Začátkem března jsme po zimní přestávce znovu navázali na výstavbu cyklostezky ze sídliště Palackého k ekoparku na Trhovisku. Na dokončené podkladní vrstvy se v této fázi bude pokládat finální asfaltový povrch a dojde i k úpravě nájezdů. V plánu je také rozšíření lávky, tak aby vyhovovala parametrům cyklostezky a poskytovala bezpečný prostor pro všechny uživatele. Proto prosíme veřejnost, aby v době výluky počítala s nutností volby náhradní pěší trasy, ideálně ulicemi Koželužská a Nádražní,“ uvedl Radek Bařinka, vedoucí odboru investic a strategického rozvoje. „Všem uživatelům děkujeme za pochopení tohoto dočasného omezení a věříme, že po znovuotevření ocení komfortnější podmínky, které lávka nabídne,“ dodal.

NEJČSTENĚJŠÍ