Connect with us

aktuality

Valašská padesátka zrušena, Karlovská 50 v ohrožení

Publikováno

 

43. nezávodní přejezd Vsetínských Beskyd v běžeckém lyžování – Valašská padesátka – se neuskuteční. Je zrušen kvůli nedostatku sněhu. Podruhé odložena je také Karlovská padesátka, zvaná též Valašská Marcialonga, která se tradičně jezdí ve Velkých Karlovicích a je ze seriálu závodů Skitour.

Na trať vedoucí z Bumbálky přes Soláň, Vsacký Cáb a Dušnou na Vsetín měli běžkaři vyrazit již v sobotu 11.ledna. Kvůli chabé sněhové nadílce akci organizátoři přeložili na náhradní termín, kterým měla být sobota 15. února.

Sněhové podmínky v kraji se ale nezlepšily, ba naopak. Organizátoři Valašské padesátky ji kvůli tomu museli pro rok 2020 definitivně zrušit. Naposledy tomu tak bylo v roce 2016.

Také Karlovská padesátka opět v ohrožení

Karlovská padesátka, jeden ze závodů největšího seriálu zimních běhů na lyžích Skitour se v roce 2019 povedla na výbornou. Na tratě dlouhé 10, 25 a 50 km se v loňském roce vydalo šest stovek závodníků.

I ve Velkých Karlovicích je sněhu na polovinu února dost málo. Letos jíž jednou organizátoři závod odložili, a nyní ho odkládají podruhé. Náhradní termín je 28. a 29. února.

„V případě, že ani o posledním únorovém víkendu nebudou podmínky pro uspořádání kvalitního závodu, jiný náhradní termín už stanovovat nebudeme,“ informovali pořadatelé závodu.

Všichni přihlášení závodníci jsou automaticky převedeni na startovní listinu náhradního termínu. Pokud termín závodníkům nevyhovuje, lze se ozvat na email info@ski-tour.cz a startovné bude převedeno na rok 2021. Startovné lze také vrátit, v tom případě je třeba žádat o to na emailu velkekarlovice@volny.cz.

 

NEJČSTENĚJŠÍ