Connect with us

aktuality

Valaši zvládli skvělý vstup do nového roku

Publikováno

V úvodu středečního utkání měli více ze hry hosté, kteří šli zásluhou Slaniny do vedení. Za domácí srovnal v přesilovce Pavel Klhůfek a následně se trefili David Vítek, Jan Štefka a trefou do odkryté prostějovské klece pečetil výhru Valachů v závěru Riku Sihvonen. Valaši tak v prvním utkání roku 2023 zvítězili na Lapači 4:1.

CHANCE LIGA – 34.KOLO ST 4.1.17:30
VHK ROBE VSETÍN
LHK JESTŘÁBI PROSTĚJOV
4:1(1:1, 2:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 12. Klhůfek (Jenáček, Lichanec), 31. Vítek (Lichanec, Klímek), 33. Štefka (Hořanský, Bláha), 56. Sihvonen (Klhůfek) – 4. Slanina (Venkrbec) Rozhodčí: Petružálek, Květoň – Polák, Hnát. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2091. Střely na branku: 18:32. Zblokované střely: 9:13. Vhazování: 34:20. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 4:1.

VHK ROBE Vsetín: Žukov – Smetana (A), Říha, O. Němec, Jenáček, Voženílek, Ondračka – Jenyš, Berzinš, Rob (C) – Sihvonen, Klhůfek, Berger – Hořanský, Štefka, Š. Bláha – Klímek, Lichanec, Vítek (A).
LHK Jestřábi Prostějov: Pavelka – Valenta, Kubeš, Staněk, Pěnčík, Bartko, Poledna, Hamšík – Jiránek (A), Vlach, Illéš – V. Burian, Ostřížek, Veselý – Slanina, Hašek, Jansa – Jandus, Venkrbec (C), Maruna.

Prostějovští hned v úvodní minutě stihli dvakrát zahrozit, ale trefili pouze výstroj Zhukova. Jestřábi do utkání vstoupili mnohem lépe než Valaši a dokázali domácí v pásmu zamknout a k ničemu je nepustit. A to se jim taky v 5 minutě vrátilo v jejich prospěch. Prosadil se díky náhodnému odrazu od těla Jan Slanina. Posléze na branku Vsetína ujížděl sám Vlach, ale vymetl pouze lapačku brankáře. Prostějov dokázal ale v tlaku stále pokračovat a ani po oddychovém čase trenéra Weintritta se Vsetín nedokázal prosadit. První menší tlak domácích přišel až v 11. minutě. K jejich náporu pomohl také faulem Venkrbec, který vysokou holí trefil do obličeje Roba a vyfasoval 2+2 minuty i za krvavý šrám. Úvodní přesilovku ukončil po 5 vteřinách Pavel Klhůfek, který vymetl růžek Pavelkovy branky a domácí tak pokračovali ještě další 2 minuty v početní výhodě. Zelenožlutí i díky tomuto gólu dokázali tlak stupňovat, ale přesilovku už nevyužili. Obrovskou chybu udělal Zhukov, který vyjel mezi kruhy, aby rozehrál, ale místo toho trefil hůl Ostřížka, od něj se ale puk odrazil do rohu a nevyužil tuto příležitost. Nadále se hra vyrovnala a v poklidu se dohrála první třetina.

Začátek prostředního dějství pokračoval v nastoleném tempu z konce 1. třetiny a hrálo se hodně vyrovnaně. První větší šanci měli Valaši při výhodě po faulu Staňka a minutu hráli v šesti. Domácí sice tlačili, ale přesilovku nevyužili. Po třiceti minutách skóre bylo stále vyrovnané. Toto změnil ve 32. minutě David Vítek, jenž se dostal k odraženému puku po střele Daniela Klímka. Potřetí se Valaši radovali po střele Jana Štefky. Ten ve výpadu dostal nahrávku před bránu od Adama Hořanského. Valachy také držel Zhukov, díky němu domácí byli ve hře celou druhou třetinu. Za podrážení byl vyloučen domácí Marek Voženílek a Prostějov měl skvělou možnost snížit. Nejblíže k tomu měl Jansa, jenž z rohu dorážel do téměř odkryté branky, ale lapačkou jej zastavil skvělý Zhukov. Poslední minutu ve druhé třetině Jestřábi doslova zamkli Vsetínské v obranném pásmu a k ničemu je nepouštěli. Maxim Zhukov všechny střely dokázal pokrýt a pohlídat tak vedení 3:1.

Třetí třetina byla jen o tom, aby Vsetín dokázal dvougólový náskok udržet. Nicméně Valaši se nebáli vyjet dopředu, ale nic z toho neproměnili. Více ze hry začínal mít Prostějov a postupně hrozil víc a víc. 11 minut před koncem byl ale vyloučen Jan Veselý za nedovolené bránění. Skvělou kombinaci předvedli vsetínští svěřenci, ale Němec ji nedokázal využít a početní výhodu Valaši nevyužili. Prostějov se snažil k něčemu dostat, ale domácí je skvěle zastavovali už ve středním pásmu. Tři a půl minuty do konce hosté odvolali brankáře a pokoušeli se ještě zlomit valašskou obranu. Ta však nepolevila a Riku Sihvonen po nahrávce od Pavla Klhůfka nezaváhal, trefil odkrytou klec a poslal Valachy do vedení 4:1. To si domácí ubránili a dokráčeli k vítězství.

Nejlepší hráči utkání: VHK ROBE Vsetín: Maxim Zhukov – LHK Jestřábi Prostějov: Roman Vlach

OHLASY K UTKÁNÍ

VHK ROBE Vsetín (Radim Kucharczyk): Po první třetině měli hosté o hodně vést, ale byla to plichta a to jen díky brankáři Maximu Zhukovi. Kluci zabojovali a dali góly a ve třetí třetině jsme si to pohlídali.

LHK Jestřábi Prostějov (Aleš Totter): Musím odlišit výkon a výsledek. Ten byl strašnej. Výkon byl velmi solidní, hlavně první třetinu jsme měli být efektivnější, ale shořeli jsme v koncovce. Jediný gól jsme dali bradou. Byli jsme velmi slabí na vhazování a rozhodly speciální formace, kdy dokázali domácí vstřelit gól z přesilovky. Máme dost hráčů, kteří dokáží dát za sezónu deset až patnáct gólů, ale musí to v sobě najít, aby vystřelili pohotověji, šli dřív clonit před brankářem.