Connect with us

aktuality

VALAŠI ZVLÁDLI PŘESTŘELKU VE VRCHLABÍ, UŽ V NEDĚLI JE ČEKÁ DUEL V ÚSTÍ

Publikováno

Jako na houpačce vypadalo sobotní utkání hokejistů VHK ROBE Vsetín ve Vrchlabí. Hosté ve 13. minutě vedli už 2:0, ovšem domácí hráči v první desetiminutovce prostředního dějství nastříleli čtyři góly a otočili skóre. Valaši tak museli dotahovat, což se jim definitivně povedlo ve 42. minutě, kdy na 4:4 srovnal Jan Berger, a těsně před koncem základní hrací doby rozhodl o třech bodech pro Vsetín obránce Aleksandrs Jerofejevs.

CHANCE LIGA – 23.KOLO SO 18.12.18:00
HC STADION VRCHLABÍ
VHK ROBE VSETÍN
4:5(0:2, 4:1, 0:2)

Branky a nahrávky: 21. Hecl (Rohlík, Pochobradský), 23. Matýs (Zdráhal), 26. Kynčl (Hecl, Koffer), 29. Hecl (Zdráhal) – 6. Pšurný (Vlach, A. Zeman), 13. Vítek (Březina), 31. Pšurný (Rob), 42. Berger (A. Zeman, Hryciow), 59. Jerofejevs (Pitule, Březina). Rozhodčí: Petružálek, Čáp – Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 516. Průběh utkání: 0:1, 0:2, 1:2, 2:2, 3:2, 4:2, 4:3, 4:4, 4:5.

HC Stadion Vrchlabí: Klouček – Linhart, Jelínek, Vála, Zdráhal, Kajínek, Nedbal, Kynčl – Pochobradský, Chrtek, Chalupa – Koffer, Rohlík, Hecl – Matýs, Urban, Mrňa – Machač, Kaut, T. Zeman.
VHK ROBE Vsetín: Sachr – Jerofejevs, Štach, Š. Jenáček, Smetana, J. Jenáček, Ondračka, Hryciow – Jonák, Pšurný, Rob – Hořanský, Pitule, Gago – Berger, Vlach, A. Zeman – Březina, Kucharczyk, Vítek.

Vsetín byl od začátku zápasu hodně aktivní. I když Vrchlabí vystřelilo několik střel na vsetínského brankáře, byli to nakonec hosté, kdo se jako první radoval ze vstřeleného gólu. Na začátku páté minuty byl vyloučen domácí Nedbal, čehož v čase 5:10 využil Roman PŠURNÝ, kterému přihrával Vlach. V sedmé minutě byl Klouček na svém místě, po střele Roba vytáhl zákrok betonem. O chvíli později střílel Hecl, ale minul. Následovalo vyloučení znovu na vrchlabské straně. Ve 13. minutě už vedli hosté o dvě branky. Bod za gól si připsal David VÍTEK v čase 12:52, který přesně zakončil a puk se dostal za Kloučkova záda. Také na straně hostů se vylučovalo, a to v 17. minutě. Ve 20. minutě byl volný Urban, kterému přihrával Mrňa, jeho pokus ale zablokoval vsetínský obránce. Na konci první třetiny byl ještě vyloučen vsetínský Jenáček, druhou třetinu tak domácí začali výhodou.

Hned v čase 20:15 Stadion dokázal přesilovou hru využít. Marek HECL vystřelil ostrou ránu a překonal Sachra. Poté byl vyloučen Pšurný za Vsetín, Sachr pak zablokoval střelu Zdráhala, na druhé straně zasahoval Klouček. V čase 22:31 Vrchlabí vyrovnalo. Ondřej MATÝS si najel před brankáře a poslal přesnou ránu. Za Stadion to byla druhá využitá přesilovka. Chrtek pak ujel sám na vsetínského brankáře, ale zakončení nedopadlo podle jeho představ. V čase 25:24 se Vrchlabí radovalo potřetí. Tomáš KYNČL nahazoval před branku a puk tečoval vsetínský obránce. Poté si hosté vzali oddechový čas. Následně mohl další branku přidat Kajínek.

Ve 27. minutě byl vyloučen Pitule, Rohlík přestřelil branku. V čase 28:43 už měl Sachr za zády čtyři branky. Marek HECL se napřáhl a poslal přesnou ránu do dolního rohu. Klouček na druhé straně vychytal Bergera, Chrtek byl znovu u puku a najížděl si na brankáře. V čase 30:55 Vsetín snížil. Zásluhou Romana PŠURNÉHO to bylo znovu jen o jediný gól. Ve stejný čas byli pak vyloučení Vála a Berger. K tomu se přidalo ještě vyloučení domácího Kynčla. Ve 35. minutě Klouček vychytal jasnou branku Zemana. Na druhé straně ujel Pochobradský, ale trefil jen betony Sachra. Ve 38. minutě byl vyloučen hostující hráč, ale do šance se dostal Zdráhal. Mrňa stál připravený před brankou, ale trefil jen betony brankáře.

Hned v úvodu třetí části se trefil Vsetín. Jan BERGER puk dostal mezi betony Kloučka a bylo znovu vyrovnáno. Oba týmy měly spoustu času dostat se vedení, ale dlouhou dobu se nic takového nedělo. Ve 47. minutě byl vyloučen Vála, domácí ale naštěstí svoje území ubránili a Vsetínu se nepovedlo vstřelit branku. V 50. minutě střílel Březina, jehož Klouček vychytal. Klouček se pak sám musel bránit proti Pitulemu, ale jeho zakončení skončilo na betonech. V 57. minutě byl zablokovaný Urban, jinak by se ale ocitnul v dobré šanci. V čase 58:13 se Vsetín dostal do vedení zásluhou Aleksandrse JEROFEJEVSE. Poté si také domácí vzali oddechový čas, Klouček pak odjel na střídačku, ale Valaši si už náskok do sirény pohlídali.

OHLASY K UTKÁNÍ

Martin Koudelka (HC Stadion Vrchlabí): „Vstupy do zápasů máme velice špatné. Na soupeře se připravíme, vletíme na něj, ale srazí nás minela, která vyústí v inkasovaný gól. A pak se nám to na chvíli sesype. Musím říct, že jsme na Vsetín trochu pozměnili systém. Byli jsme velice aktivní, ale ta aktivita v první třetině vůbec nebyla zhodnocena gólem, což se nám opakuje celou sezonu. Ve druhé třetině kluci dali góly a ten hokej byl o něčem úplně jiném. Soupeře jsme zatlačili. Vymstilo se nám, že jsme nevstřelili víc gólů. Za naši práci jsme nebyli odměněni ani bodem, což je v této situaci pro hráče zdrcující. Odmakali skvěle celý zápas. Dali jsme sice čtyři góly, ale pět jsme jich dostali. Je to o určitých věcech, které se nám opakují, musíme na nich dál pracovat.“

Jan Srdínko (VHK ROBE Vsetín): „Bylo to velice těžké utkání proti důraznému, bojovnému soupeři. Měli jsme dobrý vstup do zápasu. Po první třetině jsme vedli 2:0, ale kluky jsme upozorňovali, že naše hra nebyla podle našich představ, a že soupeř přidá na obrátkách, což se taky stalo. Ve druhé části jsme měli několikaminutový blackout, kdy nám to tam napadalo a to ještě spoustu šancí pochytal David Sachr. Nebýt jeho, už by se nám výsledek daleko hůř dotahoval. Třetí třetina byla z naší strany nejpovedenější, závěr byl vabank a štěstí se přiklonilo na naši stranu. Za tři body jsme rádi, utkání bylo víceméně vyrovnané.“

NEJČSTENĚJŠÍ