Connect with us

aktuality

V Zubří vyroste lékařský dům s pečovatelskými byty

Publikováno

 

Realizace lékařského domu a domu s pečovatelskými byty v Zubří by měla začít již na jaře letošního roku a stát by měla 80 milionů korun.

Výše zmíněná stavba přilne k multifunkčnímu areálu s venkovním vyhřívaným bazénem postaveném v loňském roce. Zubří do něj zainvestovalo 117 milionů korun. Momentálně běží soutěž na dodavatele stavby, první práce započnou na jaře. V roce 2020 se předpokládá investiční výdaj z rozpočtu města Zubří ve výši 24,5 milionu korun. Realizace celé stavby je plánována na 20 měsíců a náklady na ni překročí 80 milionů Kč. ,,Počítáme s dotací 23 milionů ze Státního fondu životního prostřední, protože se bude jednat o energeticky úsporný objekt, postavený v tzv. pasivním standardu,“ dodal starosta Zubří Lubomír Vaculín.

V místech bývalé kuželny a ubytovny vznikne 5 ordinací a lékárna. Jedna ordinace by měla být sdílena pro lékaře odborné – specialisty. Také by měl vzniknout komerční prostor pro prodejnu zdravotních pomůcek a potřeb.

Navíc vznikne 10 bytů o velikosti 1+kk a 6 bytů 2+kk, které by ale měly být primárně určeny pro seniory. ,,V této souvislosti jsme již jednali se zástupci Charity a domluvili se s nimi na budoucí spolupráci tak, aby zde byla patřičně zajištěna pečovatelská služba,“ objasnil starosta Vaculín.

 

 

NEJČSTENĚJŠÍ